Komunikat archiwalny

Mała Noc Książki – Klub Jagielloński zaprasza

Klub Jagielloński zaprasza na Małą Noc Książki. Tym razem nocne rozmowy toczyć się będą wokół książki Marcina Kąckiego „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”. Spotkanie literackie odbędzie się w piątek, 20 maja o godz. 19.00 w Pracowni Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34.

Mała Noc Książki – Klub Jagielloński zaprasza
Fot. plakat

Marcin Kącki, dziennikarz, kierownik działu śledczego poznańskiego oddziału „Gazety Wyborczej” szuka w Białymstoku śladów dawnej wielokulturowości miasta i pamiątek po jego żydowskich mieszkańcach. W swojej książce przez odwiedzane miejsca, czytane dokumenty i akta a także rozmowy z mieszkańcami Białegostoku pokazuje złożoną historię „miasta bez pamięci”, zadając jednocześnie pytanie o jego przyszłość. Stawia także niewygodne pytania o przyczyny i skalę nacjonalizmu ukazując trudny obraz współczesnej Polski i tożsamości Polaków.

Spotkanie, będące częścią projektu Noc Książki, realizowanego przez Klub Jagielloński od 2015 roku, poprowadzi dr Krzysztof Mazur. Mała Noc Książki odbędzie się tradycyjnie w Pracowni Klubu Jagiellońskiego przy krakowskim Rynku Głównym 34.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także