Komunikat archiwalny

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź nasze propozycje!

Dobry spektakl, koncert czy może przedpremiera filmowa? Na cokolwiek macie dzisiaj ochotę, Kraków Wam to zaproponuje. Wybraliśmy kilka wydarzeń, które mogą Was zainteresować na półmetku tygodnia!

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź nasze propozycje!
Fot. mat. prasowe

W Bagateli dzisiaj jeden z najbardziej sprawdzonych spektakli tego teatru - "Boeing Boeing - Odlotowe narzeczone". Maks prowadzi bardzo bogate życie uczuciowe - ma trzy narzeczone stewardesy, które o sobie nawzajem nie wiedzą. Co się wydarzy, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym wszystkie znajdą się w jednym miejscu? My już wyobrażamy sobie mnóstwo świetnych gagów i omyłek. Sztuka wpisana jest do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i nagrodzona prestiżową Tony Awards. Wersja z Bagateli podbiła serca polskich widzów. Też dajcie się porwać! Spektakl już dziś o godz. 19:15.

W Kinie pod Baranami zobaczycie dzisiaj przedpremierowo film "Serce psa" w reżyserii Laurie Anderson. Ten dokument to medytacyjna podróż w bogaty wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się w nim swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. To również hołd dla męża artystki, Lou Reeda. Pokaz filmu odbywa się w ramach DKF Wysokich Obcasów. Po seansie na ekranie zobaczymy transmisję dyskusji z warszawskiego Kina Muranów. Do zobaczenia w Kinie pod Baranami o godz. 19!

Już odliczacie dni i godziny do festiwalu Sacrum Profanum? Organizatorzy postanowili dać Wam przedsmak tegorocznych wydarzeń i zaplanowali na dzisiaj wydarzenie nazwane Sacrum Profanum Warm Up! W Pauzie in Garden lepiej będzie można poznać artystów tegorocznej edycji i posłuchać muzyki zapowiadającej festiwal. Program Sacrum Profanum podczas prezentacji audiowizualnej zaprezentuje jego twórca - Krzysztof Pietraszewski. Po prezentacji stery przejmie Robert Skrzyński, który zagra na żywo z projektem Micromelancolié. Artysta w swojej twórczości wykorzystuje dźwięk znaleziony, zjawisko sprzężenia zwrotnego, mikrosample oraz nagrania terenowe. Wczujcie się w klimat dzisiaj po godz. 20.

Teraz kolej na propozycje muzyczne. W Domu Kultury Podgórze usłyszymy dzisiaj piosenki Anny German, polskiej gwiazdy lat 70. Wykonają je Zoriana i Andrzej Grzybowscy. Czy zabrzmią "Tańczące Eurydyki", największy przebój artystki? Możemy być tego niemal pewni. Zapraszamy do DK Podgórze dziś o godz. 18, a do końca września usłyszymy tam jeszcze kilka ciekawych koncertów.

Jeżeli wolicie raczej odkrywać nowe muzyczne światy niż zgłębiać klasykę, polecamy Wam koncert w Bombie na pl. Szczepańskim. Zagra tam dzisiaj zespół Polpo Motel, czyli duet Olgi Masłowskiej i Daniela Pigońskiego. Utrzymane w zimnofalowo-synthpopowej estetyce, ich piosenki są zderzeniem surowego brzmienia miniaturowych syntezatorów, brudu vintage'owych automatów perkusyjnych i ekspresyjnego, hipnotyzującego wokalu. Polpo Motel wydało w ubiegłym roku swoją drugą płytę "Cadavre exquis" wracając po kilku latach nieobecności. Sprawdźcie, jaka jest ich forma na koncertach - dzisiaj w Bombie o godz. 20.

A dla tych, którzy wolą bardziej klasyczne dźwięki - Acoustic Jam Session w Harrisie. Dzisiaj o godz. 21:30 na scenie najsłynniejszego jazzującego miejsca w Krakowie stanie czwórka artystów, którzy do swoich improwizacji zaproszą potem innych chętnych. Będzie to Bartek Przytuła, czyli jeden z najlepszych bluesowych wokali w Polsce, a także Jasiek Kusek, Damian Skóra i Maciej Kudła - stali bywalcy jam session w Harrisie. Co będzie się działo - tego nie wie nikt!

A kilka kroków dalej, w Pracowni pod Baranami po raz pierwszy dzisiaj rusza nowy cykl podróżniczo-fotograficznych spotkań pt. "W drodze - fotograficzne impresje podróżne". Cyklicznie w każdą trzecią środę miesiąca będziemy poznawać dalekie zakątki świata na pięknych fotografiach. Dzisiaj zobaczymy słynną wyspę Ani z Zielonego Wzgórza - Prince Edward Island. Już czujemy, że to wydarzenie stanie się jednym z naszych ulubionych! Początek o godz. 19.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także