Komunikat archiwalny

ŚDM poddane szczegółowym badaniom

Podczas Światowych Dni Młodzieży przeprowadzone zostały badania ruchu turystycznego. Zajmowali się tym eksperci Małopolskiej Organizacji Turystycznej. O tym, na czym polegały te badania dowiedzieli się radni podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki.

ŚDM poddane szczegółowym badaniom
Fot. Marcin Drobisz / krakow.pl

Szczegółowe wyniki badań nie mogą być na razie podane do wiadomości publicznej. Jak uzasadniał kierownik Międzyuczelnianego Zespołu Ekspertów MOT Krzysztof Borkowski, na to przyjdzie czas podczas specjalnej konferencji, która odbędzie się 6 grudnia.

Uczestnikom ŚDM pytania zadawało ok. 100 ankieterów. Chcieli dowiedzieć się, co skłoniło młodych ludzi do przyjazdu na spotkanie z papieżem, jakie ponieśli wydatki (na noclegi, wyżywienie, komunikację, zwiedzenie zabytków), czy zamierzają wrócić do Krakowa i polecić miasto znajomym. Badania były podzielone na dwa etapy: w trakcie ŚDM i po ich zakończeniu, kiedy ankietowani w Krakowie młodzi ludzie zostali ponownie zapytani o wrażenia z pobytu. 

Oprócz ankiet prowadzonych podczas ŚDM zaplanowano badanie ruchu turystycznego obejmujące także wpływ ekonomiczny turystyki na gospodarkę Krakowa na próbie 3,6 tys. osób. Wyniki tych badań mają być znane w połowie 2017 r.

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała Program Strategiczny Promocji Miasta Krakowa na lata 2016-2022.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także