Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Festiwal Boska Komedia trwa! Polecimy Wam spektakle, na które warto dziś się wybrać. Posłuchajcie też dobrego jazzu, zobaczcie słynną "Operę za trzy grosze" i wybierzcie się na babski wieczór do kina. To wszystko w naszym wtorkowym rozkładzie jazdy!

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!
Fot. materiały prasowe/Boska Komedia

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Jeszcze do niedzieli potrwa jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce - Boska Komedia. Dziś zobaczymy aż 4 spektakle, które biorą udział w konkursie INFERNO - walczą o tytuł najlepszego polskiego spektaklu ostatniego sezonu. Na scenie Teatru Starego tamtejsi "Podopieczni" na podstawie sztuki Elfriede Jelinek zainspirowanej autentycznym wydarzeniem - okupacją wiedeńskiego kościoła przez nielegalnych imigrantów. W tym samym miejscu o godz. 21 zobaczymy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, którego akcja została przeniesiona do... Irlandii Północnej. Luźna interpretacja "Mistrza i Małgorzaty" to spektakl "Każdy dostanie to, w co wierzy", którą zobaczycie w Łaźni Nowej o godz. 17:30. A Teatr Polski z Bydgoszczy przyjechał na festiwal ze sztuką "Dybuk", gdzie odkryjemy demony i tajemnice pewnej społeczności... Początek w Teatrze im Słowackiego o godz. 18. Jak sami widzicie - jest w czym wybierać!

Jazzowo zapraszamy dziś do Piec Artu. Trzech muzyków i trzy pokolenia krakowskich artystów - Płużek/Pawlik/Heller &Co zagrają dziś o godz. 21. W ich repertuarze znajdziecie znane standardy jazzowe, te mniej popularne klasyki, a także własne propozycje. Skąd możecie ich kojarzyć? Kultowy Jazz Club U Muniaka i wieloletnia współpraca z Januszem Muniakiem połączyła trzech panów. Dziś będziecie mogli sprawdzić, co z tego połączenia wyszło!

Multikino zaprasza na kolejny z cyklu spektakli z National Theatre w Londynie. Dzisiaj nowe spojrzenie na muzyczne arcydzieło Brechta i Weilla w stylu czarnego komiksu, czyli "Opera za trzy grosze". Londyn przygotowuje się do uroczystej koronacji królowej. Pan i pani Peachum, nieoficjalni przywódcy londyńskich żebraków, także wyczekują dnia koronacji jako okazji do dużego zarobku. Radosny nastrój małżonków mąci tylko to, że ich córka Polly nie wróciła na noc do domu. Za chwile okaże się, że dziewczyna poślubiła przestępcę, nożownika Mackie Majchra. Początek o godz. 19.

Dzisiaj w Agrafce kolejna okazja do filmowego spotkania w babskim gronie. "Szpilki w Agrafce" to cykl spotkań, podczas którego możecie obejrzeć kobiecy film niespodziankę, zjeść coś słodkiego, poplotkować  - czyli połączyć seans ze spotkaniem towarzyskim. Nie inaczej będzie dzisiaj. Co zobaczymy na ekranie, możemy się tylko domyślać. Panie - dzwońcie do swoich przyjaciółek i bądźcie o godz. 19 w Kinie Agrafka. Kolejna okazja dopiero za miesiąc!

Na koniec polecamy Wam dzisiaj wizytę w Cafe Szafe. Tam kolejne z cyklu spotkań podróżniczych Trawers, dziś posłuchamy o Kanadzie i jej dzikim obliczu! Stereotypowa Kanada to kraina wiecznej zimy, tymczasem dziś Trawers pokaże Wam zdjęcia z lasu deszczowego oraz z terenów półpustynnych. Będziemy też mówić o tradycyjnej kanadyjskiej potrawie, która nazywa się tak jak prezydent Rosji -  to wszystko z perspektywy byłych mieszkańców Vancouver i lasu w północnej Kanadzie. Początek o godz. 20:30!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także