Komunikat archiwalny

Zapisz się do 16. PZU Cracovia Maraton

16. PZU Cracovia Maraton to obowiązkowy punkt w każdym biegowym kalendarzu! Jeżeli z wyprzedzeniem planujesz start w tegorocznej edycji, która odbędzie się 30 kwietnia 2017 r., zapisz się do biegu już teraz! Od 1 stycznia wpisowe wynosi 100 zł.

Zapisz się do 16. PZU Cracovia Maraton
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podobnie jak w 15., jubileuszowej, edycji imprezy, istnieje możliwość zgłoszeń drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Zespoły obowiązują promocyjne stawki wpisowego – aktualnie jest to 650 zł za 10 osób. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się w regulaminie 16. PZU Cracovia Maraton. Prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla pięciu najliczniejszych zespołów. 

Internetowe zapisy do 16. PZU Cracovia Maraton prowadzone są TUTAJ.

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m, ze startem i metą na Rynku Głównym, kolejny raz będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowe sportowe święto rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński).

W przeddzień zmagań na trasie maratonu zorganizowane będą również biegi na krótszych dystansach, przeznaczone w szczególności dla całych rodzin. Dla uczestników i kibiców przygotowane zostaną liczne atrakcje i animacje, w tym zabawy sportowe dla najmłodszych.

W niedzielę, 30 kwietnia na trasę 16. PZU Cracovia Maraton wyruszą także zawodnicy niepełnosprawni na wózkach. Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair.

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także