Komunikat archiwalny

Dla dzieci i seniorów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 25, od kilku lat nieprzerwanie do akcji włącz się także Rada Miasta Krakowa. W tym roku Przewodniczący RMK podarował na licytację książkę Władysława Bartoszewskiego „To, co najważniejsze” z podpisem autora.

Dla dzieci i seniorów
Fot. Damian Żelezik/krakow.pl

Dokładnie 5 lat temu profesor Władysław Bartoszewski otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Krakowa. Podczas uroczystej sesji 3 lutego 2013 roku spotkał się z przewodniczącym Rady Miasta – Bogusławem Kośmiderem i złożył pamiątkowy podpis w swej książce. Dziś zarówno podpis autora jak i książka mają niezwykłą wartość, którą Bogusław Kośmider chce przekazać najbardziej hojnemu darczyńcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Będąc zwolennikiem międzyludzkiej solidarności, życzliwości i społecznego zaangażowania, gorąco popieram ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na licytację, jako Przewodniczący Rady Miasta Krakowa, zdecydowałem się przekazać książkę Władysława Bartoszewskiego „To, co najważniejsze”, wraz z podpisem samego autora. Mam nadzieję, że zarówno przedmiot, jak i ważne przesłania przekazane w tym dziele zachwycą zwycięzcę licytacji – powiedział Bogusław Kośmider.

Książka ma formę wywiadu. Honorowemu Obywatelowi Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa pytania zadają m.in. Szewach Weiss, Jan Mela i bp Tadeusz Pieronek. Możemy więc przypomnieć sobie odpowiedzi nieżyjącego już Władysława Bartoszewskiego, które nie pozwolą nam zapomnieć, o tym, co jest najważniejsze oraz o tym, że „warto być przyzwoitym”.

- Od kilku lat jesteśmy związani z akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która stwarza wspaniałą okazję, by pomóc tym, którzy bardzo potrzebują naszego wsparcia. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączają się do tej akcji za wspólną pomoc oraz wsparcie tak szlachetnego cel – dodaje Kośmider.

W tym roku podczas jubileuszowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zbierane pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Serdecznie zapraszamy do licytacji książki na stronie: www.aukcje.wosp.org.pl

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także