Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Fani muzyka na pewno pamiętają o dzisiejszej dacie - dziś mija pierwsza rocznica śmierci Davida Bowiego. Z tej okazji Multikino przygotowało coś specjalnego! A poza tym w Teatrze Starym zobaczymy dwa świetne spektakle, z koncertami wraca Dworek Białoprądnicki, a o podróżach posłuchacie w Księgarni Bonobo. Rozpoczynamy nasz wtorkowy rozkład jazdy!

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!
Fot. materiały prasowe

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Mija rok od śmierci Davida Bowiego, prawdziwej ikony muzyki XX wieku. Dziś w Multikinie o godz. 20 zobaczymy fantastyczną filmową rejestrację wystawy o Bowiem z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta, która pobiła rekord popularności jeszcze przed jej otwarciem. Wybierzecie się w podróż po ekspozycji składającej się z ponad 300 pamiątek należących do artysty, które wybrano z ok. 75 tysięcy eksponatów: rejestracji koncertów i planów filmowych do teledysków, fotografii, projektów okładek albumów. Obok rysunków i rękopisów muzyka, obejrzeć będzie można projekty koncertowej scenografii przygotowanej na trasę promującą album "Diamond Dogs" czy zaprojektowany przez Freddiego Burrettiego kosmiczny strój Ziggy'ego Stardusta, w którego wymyśloną postać wcielił się Bowie w 1972 roku. Dla fanów Bowiego to rzecz nie do przegapienia!

Przenosimy się do teatru! W Teatrze Starym dzisiaj o godz. 19:15 zobaczymy aż dwa spektakle. Na Dużej Scenie  - "Do Damaszku" w reżyserii Jana Klaty. Realizacja sztuki o współczesnych o poszukiwaniach absolutu uwodzi stroną wizualno-dźwiękową, jednak towarzysząc Idolowi w jego wędrówce tak jak on czujemy się zagubieni. Zobaczcie, czy odnajdziecie jej sens na sali teatralnej! A na Scenie Kameralnej przy ul. Starowiślnej - "Edward II", czyli historia władcy, dla którego sposobem panowania staje się prowokacja: szafuje majątkiem królestwa, eksponuje swój homoseksualizm, a mówiąc otwarcie o swym ateizmie, szydzi z hipokryzji dworu. Za odwagę odsłonięcia prawdziwej twarzy zapłaci życiem. Zniszczy go społeczeństwo, połączone więzami nienawiści i zmową nietolerancji. W tytułową rolę wcieli się zdolny młody aktor Teatru Starego - Bartosz Bielenia. Polecamy!

Dworek Białoprądnicki znów zaprasza na koncerty! W ramach cyklu "Współbrzmienia" w piwnicach Dworku wystąpi dziś zespół Makar & Children of the Corn. Krótko określają swoją stylistykę jako „tex-mex-vintage-massacre”. Mówią też, że ich muzyka nawiązuje do soundtracków z filmów Quentina Tarantino. Zapowiada się naprawdę ostre granie! Początek koncertu o godz. 19.

A na opowieści prosto z Azji zaprasza o godz. 19 Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo! Dziś zapowiada się tam bardzo ciekawe spotkanie z Włodkiem Nielepińskim, autorem bloga podróżniczego „Pan Czosnek w Podróży”. Włodek opowie o tym, jak przez blisko 3 miesiące odkrywał smaki Azji, odwiedzając takie kraje jak Tajlandię, Laos, Wietnam, Kambodżę, Borneo, Malezję i Singapur. W tym czasie pracował na farmie za posiłki, uczył dzieci angielskiego za nocleg, rozdawał zabawki i przybory szkolne w Laosie, poznał mnóstwo przyjaznych ludzi. Na motorze, bez prawa jazdy, przejechał cały Wietnam. Brzmi jak kilka miesięcy pełne przygód. Będzie inspirująco!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także