Komunikat archiwalny

Poniedziałek w Krakowie - sprawdź nasze kulturalne propozycje!

Mroźny poniedziałkowy poranek może zapowiadać gorący i pełen emocji wieczór! Tym bardziej, że znaleźliśmy dla Was kilka rozgrzewających propozycji. Klasyczny "Romeo i Julia" wprost z paryskiego teatru,  groteska i czarny humor w Barakah i najlepsze animacje w Gwarku. Poszukajcie czegoś na uśmierzenie poniedziałkowego szoku poweekendowego!

Poniedziałek w Krakowie - sprawdź nasze kulturalne propozycje!
Fot. materiały prasowe/Teatr Barakah

"Dżojstik zagłady" to już siódmy odcinek Nocy Waniliowych Myszy, czyli spektakli z elementami kabaretu, w których artyści Teatru Barakah komentują wydarzenia z kraju i zagranicy. Dzisiejszy spektakl to połączenie szpiegowskiej farsy i tajemniczej podróży w osobliwe realia psychiki szaleńca opętanego władzą i swoimi własnymi słabościami. Poza widowiskowością, zwariowanym tempem, muzyką i salwami śmiechu, czeka Was również okazja do refleksji nad współczesną relacją pomiędzy obywatelem i rządzącymi. Muzykę do spektaklu skomponowała Renata Przemyk. Początek spektaklu o godz. 21 w Teatrze Barakah.

Szekspirowski dramat "Romeo i Julia" to jedna z najsłynniejszych historii miłosnych w literaturze. Twórcy teatralni uwielbiają wystawiać ją na scenie, o czym przekonacie się dziś o godz. 19 w Multikinie. W ramach cyklu „Comédie-Française w Multikinie” obejrzymy retransmisję tej sztuki zarejestrowanej w październiku 2016 roku w Paryżu. Jednak ujęcie Érica Rufa, reżysera paryskiego spektaklu, dalekie jest od romantycznego odczytania, do którego „Romeo i Julia” zwykle jest sprowadzany. Twórca stara się pokazać, że w dramacie Szekspira chodzi o coś więcej, niż tylko o tragedię miłości młodych kochanków i nienawiści bogatych rodów z Werony. Jesteście ciekawi, jak można inaczej zinterpretować ten klasyk? Wybierzcie się do Multikina!

Etiuda&Anima to festiwal, który nie daje o sobie zapomnieć przez cały rok! Dziś o godz. 18 w klubie Gwarek zobaczymy nagradzane filmy mistrzów animacji i świeże produkcje studentów. Wśród filmów z Kanady, Japonii, Włoch czy Słowenii na ekranie m.in. opowieść  o pewnym staruszku, który gubi butelkę wina, co wywołuje sekwencję niespodziewanych zdarzeń czy historię pewnego borsuka zalanego w trupa. Nie zabraknie także dziewczynki, widzącej lewym okiem przeszłość a prawą przyszłość… Poruszcie swoją wyobraźnię i dajcie się porwać animacjom!

W Krakowskim Teatrze Variete wystąpi dziś legenda polskiego kabaretu, czyli Zenon Laskowik! Dziś o godz. 20 pokaże swój najnowszy program "Spotkanie kolesiów". Będą mu też towarzyszyć zaproszeni goście! W programie znajdą sprawy aktualne, skecze, monologi, piosenki i scenki. Przypomnijmy, że Laskowik to twórca cieszącego się wielką popularnością w okresie PRL kabaretu „Tey”. Przez wiele lat występował w duecie najpierw z Krzysztofem Jaślarem, Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem. Jeśli lubicie dobry humor, koniecznie odwiedźcie dziś Variete!

Na koniec coś dla fanów dalekich wypraw! W Klubie Podróżników Atlantyda posłuchacie dziś prelekcji pt. "Siedem smaków Azji". Historie z takich krajów jak Tajlandia, Laos, Wietnam, Kambodża, Borneo, Malezja i Singapur opowie Wam Włodek Nielipiński, autor podróżniczego bloga „Pan Czosnek w Podróży”. W ciągu trzech miesięcy spędzonych w Azji, pracował na farmie za posiłki, uczył dzieci angielskiego za nocleg, rozdawał zabawki i przybory szkolne w Laosie, poznał mnóstwo przyjaznych ludzi i na motorze, bez prawa jazdy przejechał cały Wietnam. Brzmi jak przygoda! Początek spotkania o godz. 19.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także