Komunikat archiwalny

Poniedziałek w Krakowie - sprawdź nasze kulturalne propozycje!

Ostatni poniedziałek stycznia właśnie nadszedł! Jeżeli tak jak my jesteście zaskoczeni, że pierwszy miesiąc roku już minął, mamy dla Was kilka propozycji na złagodzenie tego szoku. Spektakl w Bagateli, jam session w Harrisie czy może opowieści podróżnicze prosto z Pacyfiku? Polecamy nasz kulturalny rozkład jazdy!

Poniedziałek w Krakowie - sprawdź nasze kulturalne propozycje!
Fot. materiały prasowe/Teatr Bagatela

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

W Teatrze Bagatela dzisiaj macie okazję zobaczyć spektakl gościnny pt. "Przyszedł mężczyzna do kobiety". To wzruszająca komedia o miłości, poszukiwaniu zrozumienia i bliskości drugiego człowieka. Historia o potarganych życiem ludziach, których smutne i powszednie troski przemieniają się w namiętne uczucie. Miłość Niny i Wiktora jest dowodem na to, że życie bez ukochanej osoby jest jałowe i smutne. W rolach głównych Violetta Arlak i Tadeusz Chudecki, których możecie znać z wielu filmów i seriali telewizyjnych. Dziś macie aż dwie okazje, aby zobaczyć spektakl: o godz. 17:30 i 20.

DKF Magazynu Kultury oraz organizacja All in UJ zapraszają dziś na seans filmu "Jabłka Adama". W jednej z duńskich plebani ma odbyć się proces resocjalizacyjny Adama, wyzbytego z emocji neonazisty. Recydywiście w przejściu na dobrą drogę ma pomóc pastor Ivan. Głównym celem ich współpracy ma się stać upieczenie szarlotki z atakowanej przez kolejne zarazy jabłoni pastora. Kojarzone z przypowieścią o Hiobie , "Jabłka Adama" opowiadają o rzeczach ciężkich i nieprzyjemnych bardzo subtelnie i ze sporą dawką czarnego humoru. Do tego w jednej z głównych ról - Mads Mikkelsen! Seans rozpocznie się o godz. 20, a wstęp na niego jest wolny!

W Harrisie dzisiaj kolejna Funk Jam Session! Jeżeli lubicie funkowe rytmy i muzyczną improwizację, nie powinno Was tam zabraknąć dzisiaj o godz. 21:30. Muzycznie dowodzić będą dziś: Kasia Wrońska na wokalu, Olaf Węgier na saksofonie, Dominik Bieńczycki na klawiszach, Robert Szewczuga na basie i Krzysztof Dziedzic na perkusji. W trakcie jamu skład może się zmieniać i na scenę dołączać mogą inni utalentowani muzycy, dlatego nie wiadomo, co się tam wydarzy! Na pewno nie zabraknie dobrej muzyki i zabawy przy energetycznych rytmach.

Na Szpitalnej 1 będziecie mogli dziś szeroko się uśmiechnąć. Powodem będzie... Otwieracz, czyli Otwarta Scena Komediowa. Otwarta jest ona dla wszelkiego rodzaju komików. Mogą pojawić się na niej stand-up, kabaret, grupy improwizacyjne, monologi oraz satyryczne wiersze. Każdy komik ma 8 minut na to, by rozśmieszyć zebranych i pokazać się od najlepszej strony. Początek tej karuzeli śmiechu o godz. 20, a wstęp jest całkowicie wolny!

Na koniec polecamy Wam kolejne spotkanie Klubu Podróżników Atlantyda, gdzie dziś posłuchamy prelekcji pt. "Wyspy na środku Pacyfiku - kosmos na planecie Ziemia". Wojciech Mura, który spędził półtora roku na 26 wyspach pacyficznych, opowie dziś o tym, co widział po drodze! Przepłynął Kanał Panamski i odwiedził: Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapagos. W Nowej Zelandii remontował jacht, pracował w hostelu za nocleg i wyżywienie, polował na króliki i łowił węgorze. A to dopiero przedsmak jego przygód. Więcej usłyszycie dziś o godz. 19 w Artefakt Cafe.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także