Komunikat archiwalny

Pobiegli i pomogli małym pacjentom

20260,50 zł przekazali Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis organizatorzy 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. 9 lutego Prezes Fundacji prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski odebrał symboliczny czek z rąk Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i Pawła Żyły z Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans.

Pobiegli i pomogli małym pacjentom
Fot. MCH / ZIS

Podczas spotkania w siedzibie ZIS podsumowano imprezę, która odbyła się 31 grudnia 2016 roku w Krakowie. Wzięło w niej udział blisko 2000 biegaczy.

Dyrektor Krzysztof Kowal podkreślił, że szczytny cel uświetnił sylwestrowe bieganie i zapewnił, że współpraca organizatorów wydarzeń sportowych z Fundacją Schola Cordis będzie kontynuowana.

Z kolei, Paweł Żyła wspomniał o ogromnym zaangażowaniu w działania charytatywne szeregu instytucji i osób, samych biegaczy, którzy poprzez bardzo liczny udział sprawiają, że przekazywane Fundacji kwoty są coraz wyższe.

- Dziękuję Opatrzności i dobremu losowi, że spotkałem tak życzliwych ludzi na swej drodze kierowania Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej. Takich, jak pan dyrektor Krzysztof Kowal, jak Paweł Żyła, Kamil Wojtas i pan Andrzej Batko. To wspaniały, piękny gest. Przez ostatnie lata staraliśmy się zmniejszać dług i z satysfakcją informuję, że wyszliśmy już prawie na zero. Pomogły nam takie akcje, jak ta z 13. Krakowskim Biegiem Sylwestrowym. Spłaciliśmy nie tylko długi, ale mogliśmy też zakupić niezbędny sprzęt – powiedział prof. Janusz Skalski.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także