Komunikat archiwalny

Jak mądrze pomagać? – wykład dla seniorów

„Pomagania trzeba się uczyć, dlatego że musimy umieć pomagać dobrze. Istnieje mądra pomoc i taka, która może nawet zniszczyć drugiego człowieka, gdy jest nieumiejętnie dana” – powiedziała kiedyś Janina Ochojska. Kolejne spotkanie Nowohuckiej Akademii Seniora dzisiaj o godz. 15 na os. Centrum A 6a, będzie poświęcone pomocy humanitarnej. Wykład poprowadzą pracownicy krakowskiego biura PAH, którzy opowiedzą o misji fundacji i o konkretnych działaniach realizowanych na całym świecie, m.in. na Ukrainie, w Syrii, Nepalu, Sudanie Południowym czy Somalii.

Jak mądrze pomagać? – wykład dla seniorów
Fot. materiały prasowe

Polska Akcja Humanitarna jest organizacją pozarządową, ze statusem organizacji pożytku publicznego. Działa od ponad 20 lat. Janina Ochojska – założycielka i prezes PAH – 26 grudnia 1992 roku zorganizowała pomoc z Polski dla mieszkańców oblężonego Sarajewa. Była to pierwsza tego typu inicjatywa, która dawała polskiemu społeczeństwu możliwość niesienia pomocy cierpiącym z powodu wojny w byłej Jugosławii. Do dziś działania PAH mobilizują ludzi z bardzo różnych środowisk, którzy chcą pomagać i solidaryzują się z potrzebującymi w Polsce i na całym świecie. Więcej informacji o historii i obecnych działaniach realizowanych przez PAH będzie można usłyszeć podczas wykładu w Nowohuckiej Akademii Seniora.

Organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Dla słuchaczy NAS wstęp wolny.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także