Komunikat archiwalny

Gimnazjaliści przed wyborem

Liceum ogólnokształcące czy szkoła zawodowa? Jeśli ta druga, to o jakim profilu? Im szersza oferta, tym trudniejszy wybór, tym bardziej że szkoły prześcigają się w pomysłach na atrakcyjne specjalności i profile. Najlepiej wybrać się więc na targi edukacyjne, popatrzeć i posłuchać, co poszczególne placówki mają do zaoferowania.

Gimnazjaliści przed wyborem
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

W piątek 17 lutego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 15, przy al. Kijowskiej 3, organizował Dzień Orientacji Zawodowej, czyli przegląd oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych: zawodowych i ogólnokształcących. Swoje propozycje przedstawiło w tym roku około 40 szkół.

Impreza o podobnym charakterze odbędzie się też w Nowej Hucie – 23 lutego. Organizatorem (po raz dziewiąty) jest Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 im. Ignacego Daszyńskiego, na os. Spółdzielczym 6.

W godz. 8.00–15.00 podczas Prezentacji Szkół Nowohuckich zaprezentują się licea, technika, szkoły zawodowe i inne placówki działające w tej dzielnicy. Obecni będą również przedsiębiorcy współpracujący z ZSE nr 2 i zainteresowani rozwojem szkolnictwa zawodowego jako bazy wykwalifikowanych kadr. Co roku w targach tych bierze udział ok. 1300 uczniów z gimnazjów z Nowej Huty i Krakowa, ale też okolic: Woli Batorskiej, Igołomi, Wawrzeńczyc, Nowego Brzeska, Biórkowa Wielkiego, Luborzycy, Iwanowic,  Niedźwiedzia, Posądzy, Staniątek, Radziemic, Grobli.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także