Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

To ostatni weekend karnawału! Dlatego stawiamy w nim na dobrą zabawę i pozytywne tematy. Proponujemy Wam karnawałową rewię w Variete, festiwal teatralny Materia Prima, najciekawsze koncerty klubowe, a także akcenty międzynarodowe i rodem z horrorów! Polecamy nasz kulturalny rozkład jazdy!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Fot. Teatr Variete - materiały prasowe

Teatr Variete zaprasza nas w ten weekend na prawdziwą rewię! Na głównym planie będą taniec w zjawiskowych kostiumach rewiowych, doskonały śpiew i brawurowe akrobacje. Olga Szomańska jako Diwa wieczoru wraz z artystami Rising Stars Revue przeniosą Was w klimat variete i wodewilu. Elementy burleski i taniec rewiowy, a także liczne akrobacje dadzą niesamowity efekt. Bo czy można wyobrazić sobie coś bardziej spektakularnego, niż doskonałe wykonania utworów Madonny, Cher, Jennifer Lopez czy tych, dzięki którym Christina Aguilera podbiła serca widzów na całym świecie w filmie zatytułowanym „Burlesque”? Jeśli jeszcze nie pokochaliście tego rodzaju występów, to po tym możecie już się nie odkochać! Przyjdźcie na rewię Variete w sobotę o godz. 20 i w niedzielę o godz. 18! Pamiętajcie też, że do końca lutego 2017 trwa przedsprzedaż na wszystkie spektakle z cyklu Nocne VARIETE. Bilety a atrakcyjnych cenach można zakupić w kasie teatru lub on-line na stronie www.teatrvariete.pl.

Po przerwie na scenę Teatru Ludowego wraca spektakl „Dziecko dla odważnych" na podstawie kultowej już książki Leszka Talki. Zobaczycie go w sobotę i niedzielę o godz. 16 na Scenie pod Ratuszem. Spektakl, w którym role główne gra małżeństwo - Beata i Tomasz Schimscheinerowie - to nietypowy, pełen humoru poradnik dla obecnych i przyszłych rodziców. „Dziecko dla odważnych” to poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej. Podobno ci, którzy dzieci nie mają i nie zamierzają za żadne skarby świata ich mieć również znajdą w tym tekście wiele dla siebie. Spektakl  jest przeznaczony dla całych rodzin, wybierzcie się koniecznie!

Tempa nie zwalnia też Teatr KTO, tym razem zaprasza na spektakl „Sprzedam dom, w którym nie mogę już mieszkać". Seans teatralny inspirowany życiem i twórczością Bohumila Hrabala. Poza działaniami na scenie aktorzy anektują wszystkie możliwe przestrzenie teatru, wprowadzają widzów w magiczny świat postaci Hrabala. Ta teatralna historia opowiedziana jest w charakterystyczny dla KTO sposób - spektakl bez słów, w którym najważniejszym tworzywem są: ciało aktora, ruch, gest i muzyka. Zobaczcie, jak oddziałuje na Was ten rodzaj sztuki! Spektakl w niedzielę o godz. 19 w Muzeum Manggha.

W sobotę nareszcie wyczekany przez wielu początek Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy Materia Prima! Wydarzenie to zwraca uwagę na piękno w teatrze, na przywrócenie ładu estetycznego w sztuce. Ten festiwal formy, który „idzie pod prąd” panującej na scenie modzie, kładący nacisk na teatralne piękno będzie doskonałą alternatywą dla publiczności. W sobotę zobaczymy aż dwa spektakle - „Limen & Cocon" teatru Numen Company z Niemiec oraz „Pixel" francuskiego Ccn Creteil & Val-De-Marne/Compagnie Kafig. Pierwszy z nich zagrany będzie o godz. 18 w Teatrze Groteska, a drugi o godz. 20:30 w ICE. Festiwal potrwa do 25 lutego, już sprawdźcie program na stronie Materia Prima!

W sobotę w Centrum Kongresowym ICE zobaczymy Narodowy Balet Gruzji „Sukhisvili" w swoim popisowym występie na żywo! Ponad 100 tancerzy, orkiestra, tradycyjne gruzińskie stroje oraz tańce, energia - to wszystko zobaczycie w sobotni wieczór. Członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli 12 500 koncertów, które łącznie widziało ponad 10 mln widzów na całym świecie! To show naprawdę robi wrażenie, polecamy Wam! „Sukhisvili" wyjdzie na scenę o godz. 19.30.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA