Komunikat archiwalny

Miłośnicy gier planszowych w Tauron Arenie?

Gralicja to krakowskie spotkanie miłośników gier planszowych. Odbywa się cyklicznie. Jej organizatorzy chcą, by teraz odbywało się w Tauron Arenie. Próbowali przekonać radnych z Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych, by poparli ten pomysł.

Miłośnicy gier planszowych w Tauron Arenie?
Fot. Błażej Siekierka/krakow.pl

Pierwsze trzy edycje Gralicji odbywały się w różnych miejscach. Po ostatnim spotkaniu, na którym zjawiło się ponad 700 osób, organizatorzy stwierdzili, że czas przenieść się do dużej, prestiżowej lokalizacji. Tym bardziej, że zarówno w Polsce jak i całej Europie panuje renesans na gry planszowe. Międzynarodowe Targi Gier Planszowych w Essen w Niemczech przyciągają ok. 50 tys. ludzi. Na targi Gra i Zabawa w Gdańsku przychodzi ponad 10 tys. osób. Organizatorzy chcą, by Gralicja była wydarzeniem o podobnej skali.

Gralicja w Tauron Arenie jest już przemyślana przez organizatorów. Konwent, skupiający fanów z całej Polski, składałby się z: darmowej wypożyczalni ponad 1000 gier i szerokiego programu gwarantującego rozrywkę wszystkim uczestnikom. Byłby to twórczy sposób spędzania wolnego czasu z drugim człowiekiem, w gronie rodziny i przyjaciół, substytut rozrywki w wirtualnym świecie. Poza tym stanowiłby promocję Krakowa, jako środowiska sprzyjającego innowacyjnym metodom nauczania. W perspektywie zaś stałby się wizytówką polskich planszówek na arenie międzynarodowej. Komisja poparła ideę proponując rozważenie wykorzystania do tego celu na początek Małej Tauron Areny. Przyjęto wniosek do Prezydenta o rozważenie możliwości pomocy tej inicjatywie.

Pokaż metkę
Autor: BS
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także