Komunikat archiwalny

Od marca symboliczna opłata w Klubach Rodzica

Uwaga! To ważna informacja dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Od 1 marca 2017 r. zajęcia w Klubach Rodziców są płatne 1 zł od osoby dorosłej. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Od marca symboliczna opłata w Klubach Rodzica
Fot. Magiczny Kraków

Wprowadzenie odpłatności w wysokości 1 zł od każdej osoby dorosłej za uczestnictwo w zajęciach w ramach Klubu Rodziców związane jest z regulacjami podatkowymi dotyczącymi instytucji kultury (zmiana Ustawy o podatku VAT w 2016 r.).

W wypadku prowadzenia działalności nieodpłatnej (zajęcia, kursy, warsztaty), instytucje kultury tracą prawo do odliczenia naliczonego podatku VAT od większości kosztów ogólnych (związanych głównie z utrzymaniem budynku i wydatkami inwestycyjnymi).

Natomiast wprowadzenie odpłatności za zajęcia w ramach Klubu Rodziców w całości likwiduje problem braku możliwości odliczania podatku VAT.

Środki uzyskiwane przez instytucje kultury ze zwrotów podatku VAT stanowią istotne wsparcie w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej - m.in. dzięki nim oferta instytucji staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Więcej informacji o Klubach Rodzicach oraz szczegółowy program zajęć poszczególnych placówek znajduje się  na stronie www.kkr.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także