Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Propozycje szkoleń dla samorządowców

Czym jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej i jakie zadania będzie spełniał w Krakowie? O tym m.in. dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Edukacji.

Fot. pixabay.com

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej funkcjonuje w Krakowie od 1 lipca 2016 r. Prowadzony jest przez Ośrodek Myśli Politycznej. Koordynacją pracy sieci zajmuje się Referat ds. rozwoju sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Celem działalności sieci Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej jest przybliżenie obywatelom polskiej polityki zagranicznej oraz wzmocnienie kanałów współpracy pomiędzy MSZ, jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi, placówkami edukacyjnymi i naukowymi oraz innymi podmiotami, których działalność obejmuje szeroko rozumianą współpracę międzynarodową.

RODM prowadzi zarówno warsztaty, jak i wykłady oraz konferencje z zakresu współpracy międzynarodowej. – Prowadzimy warsztaty zarówno z zasad protokołu dyplomatycznego, analizy danych, czy pisania tekstów analitycznych. Nasza działalność jest szeroka i skierowana do różnych środowisk – mówiła przedstawicielka RODM.

Szkolenie z podstaw protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre’u i komunikacji międzykulturowej dla urzędników i pracowników samorządu terytorialnego były prowadzone m.in. w  Urzędzie Miasta Proszowice. Radna Małgorzata Jantos pozytywnie odniosła się do tego typu szkoleń. – Kiedyś takie warsztaty przechodzili wszyscy radni, na początku swojej kadencji. Miało to ogromny sens, ponieważ podczas nich zapoznawali się z pracą i funkcjonowaniem samorządu oraz prawodawstwem – stwierdziła radna.

Ponadto Komisja wysłuchała informacji radnego Łukasza Wantucha na temat zakupu oczyszczaczy powietrza do żłobków i przedszkoli  (treść projektu uchwały), a także w sprawie zmniejszenia kosztów studniówek. Radny w imieniu Komisji chciał wystosować w tej sprawie list do dyrektorów szkół, jednak Komisja negatywnie zaopiniowała ten wniosek twierdząc, iż koszty studniówek są zależne tylko i wyłącznie od rady rodziców, i są ich suwerenną decyzją.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2017-03-01
Data aktualizacji: 2017-03-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź