Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny czwartek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Zaczynamy przygotowania do weekendu! Dlatego koncertowo mamy dla Was propozycje na dwóch różnych biegunach - Edytę Geppert w ICE oraz Comę w Fortach Kleparz. Filmowo na "Pokot" zaprasza Studencki Nocny Klub Filmowy, a poza tym do Krakowa zawita kino... gruzińskie. Sprawdźcie nasz czwartkowy rozkład jazdy!

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Dziś o godz. 19 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się wyjątkowy koncert Edyty Geppert wraz z zespołem Vasie. Usłyszymy dobrze znane przeboje artystki w odświeżonych aranżacjach oraz zupełnie nowy repertuar o charakterze folkowym, żydowskim, cygańskim i bałkańskim. Od lat zachwyca głosem o niezwykłej barwie, bardzo starannie dobranym repertuarem i mistrzowskimi interpretacjami. Kojarzona najczęściej z piosenkami "Zamiast", czy "Jaka róża, taki cierń"... Ale Edyta Geppert to nie tylko utwory dramatyczne, co ciekawe to również znakomita interpretatorka piosenek kabaretowych. Dzięki niedawno nawiązanej współpracy, jej repertuar został wzbogacony o utwory o charakterze folkowym, żydowskim, cygańskim i bałkańskim, w których to klimatach Edyta Geppert również znakomicie się odnajduje.

Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce, czyli Coma, wystąpi dzisiaj w klubie Forty Kleparz. Od swojego debiutanckiego albumu z 2004 r. zdążyli sobie zaskarbić zarówno miłośników, jak i zagorzałych przeciwników. W październiku 2016 roku ukazał się najnowszy album zespołu zatytułowany "2005 YU55". Coma określa ten materiał jako eksperymentalny koncept album, balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu. Jak zaznaczają twórcy płyty, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Grupa zmieniła swój styl i sposób ekspresji, niezmienny pozostanie jednak charakterystyczny wokal Piotra Roguckiego. Polecamy wybrać się do Fortów dziś o godz. 20!

Przenosimy się do kina, a konkretnie do tego pod Baranami. Dzisiaj, jak co czwartek, odbędzie się tam Studencki Nocny Klub Filmowy, czyli seans dla nocnych marków z dyskusją po filmie. Dziś o 23:15 zobaczymy "Pokot" Agnieszko Holland wyróżniony ostatnio na Berlinale nagrodą Srebrnego Niedźwiedzia. Główną bohaterką jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka, pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada - kłusownika. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną? O tym filmie jest teraz bardzo głośno, kinomani - trzeba zobaczyć!

Teatr Barakah zaprasza w marcu na Przegląd Kina Gruzińskiego! Filmy z tego kraju nie są znane w Polsce, a szkoda! Być może jest to właśnie najlepsza okazja do zapoznania się z tamtejszą kinematografią. Dziś na dobry początek zobaczymy film „Osiołek Magdany”  z 1955 roku. Koniec XIX wieku. W niewielkiej gruzińskiej wiosce mieszka wdowa Magdana z dwojgiem dzieci. Utrzymuje się ze sprzedaży wyrabianego sera i jogurtu, które to wyroby sprzedaje na targu w pobliskim miasteczku. Pewnego dnia dzieci znajdują na drodze na wpół żywego osiołka porzuconego przez właściciela, bogatego węglarza. Z pomocą matki przywracają zwierzę do życia. Los zdaje się uśmiechać do Magdany. Kiedy osiołek odzyskuje siły, przejmuje trudy transportu, znacznie ułatwiając życie całej rodzinie. Seans dziś o godz. 19!

Na koniec polecamy Wam spotkanie podróżnicze w Kinie Kijów! Dziś o godz. 19 Michał Lubina z Klubu Laurazja zaprosi nas w podróż trasami dwóch nowych wypraw po Azji Środkowej i Wschodniej. Jedwabny Szlak to jedna z tych magicznych nazw, które natychmiast pobudzają naszą wyobraźnię. Przez wieki najważniejszy szlak handlowy świata, decydujący o potędze i upadku, bogactwie i nędzy krajów i miast. Dziś odżywa jako wielka atrakcja turystyczna i nie mniejszy wabik geopolityczny. Zagubione pośród piasków pustyni, leżące na peryferiach globalnej wioski pozostałości Szlaku przywodzą na myśl czasy, gdy to właśnie tu decydowały się losy świata. Dziś polecamy prelekcję do serca Jedwabnego Szlaku by zobaczyć to, co pozostało z lat świetności.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-02
Data aktualizacji: 2017-03-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź