Komunikat archiwalny

Godzina dla Ziemi i Wisły w Krakowie

Tegoroczny finał międzynarodowej akcji Godzina dla Ziemi odbędzie się 25 marca o godz. 20:30. Ta wyjątkowa akcja społeczna, która każdego roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach na całym świecie - na symboliczną godzinę gaszą oni światła w swoich domach i miejscach pracy. W tym roku akcja odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Ziemi - Godzina dla Wisły”.

Godzina dla Ziemi i Wisły w Krakowie
Fot. A. Tabor / WWF

Godzina dla Ziemi WWF organizowana jest już od dziesięciu lat. W tym roku kampania poświęcona jest Wiśle. „Godzina dla Ziemi – Godzina dla Wisły” nawiązuje do uchwały Sejmu, na mocy której rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły.

Jak informują organizatorzy akcji, "nad najdłuższą rzeką Polski - dziką i piękną - zawisły czarne chmury. Zgodnie z pomysłem rządu Wisła ma stać się wodną autostradą transportową. Natomiast doświadczenia z całego świata, głównie z USA i Europy, pokazują, że regulacja rzek i budowanie na nich tam jest niebezpieczne, zarówno dla ludzi, jak i dla żyjących w niej zwierząt. Dzisiejsza wiedza naukowa mówi jasno, że rzeka jest bezpieczniejsza dla swojego otoczenia, kiedy pozostaje w naturalnym korycie."

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przyłączenia się i udziału w tegorocznej proekologicznej akcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie godzinadlaziemi.pl.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także