Komunikat archiwalny

Weź udział w konkursie na ekomural!

Związek Polskich Artystów Plastyków Oddział Krakowski i Urząd Miasta Krakowa zapraszają do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie projektu i wykonanie muralu pt. „Awangarda - między kulturą a naturą. Ekomural”. Prace konkursowe można przesyłać do 25 maja pocztą na adres Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski, ul. Łobzowska 3.

Weź udział w konkursie na ekomural!
Fot. materiały prasowe

Celem projektu jest przygotowanie koncepcji i realizacja muralu wielkoformatowego, który będzie wpisywał się w obchody 100-lecia awangardy w Polsce. Realizacja, która powstanie będzie próbą zbudowania mostu pomiędzy dawną i współczesną Nową Hutą, zabawą ze skojarzeniami wizualnymi na temat tej części Krakowa, jej klimatem, a także grą z mieszkańcami inspirowaną dorobkiem krakowskich artystów tworzących w XX-leciu międzywojennym. Balansując między przeszłością a przyszłością punktem wyjścia dla projektu są takie zagadnienia jak: organiczność, ekologia, topografia Nowej Huty i kulturowa tożsamość dzielnicy.

Ekomural powstanie na os. Złotej Jesieni 11A w Krakowie (ściana na styku budynków 11A i 11B). Realizacja projektu została zaplanowana na lipiec tego roku.

W konkursie na projekt i wykonanie muralu mogą brać udział wyłącznie artyści związani z Krakowem zawodowo lub mieszkający w naszym mieście, oraz studenci krakowskich uczelni artystycznych. Projekt muralu musi być oryginalny, wykonany specjalnie na potrzeby konkursu. Każda osoba lub zespół autorski może zgłosić maksymalnie dwie prace.

Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6 000 zł. Zwycięzca (lub zespół) otrzyma także kwotę 6000 zł na wykonanie muralu - kwota obejmuje m.in. zakup farb oraz koszt i wynajęcie podnośnika.

Wynik konkursu na projekt i wykonanie muralu zostanie ogłoszony na oficjalnych stronach internetowych organizatorów w terminie do 7 dni po obradach jury.

Więcej informacji na stronie www.zpapkrakow.pl.

Tagi: mural, konkurs

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także