Komunikat archiwalny

Dzieci na akademii mobilności

W środę w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 65 uczestniczyli w „Lekcji mobilnośc” i odwiedzili Centrum Sterowania Ruchem. Dzieci poznały podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu pieszego, jazdy rowerem i podróżowania komunikacją miejską.

Dzieci na akademii mobilności
Fot. ZIKiT

Lekcje organizowane są przez Zespół Mobilności Aktywnej w ramach Akademii Młodego Krakowianina. Dzięki projektowi Gminy Miejskiej Kraków uczniowie odwiedzają różne jednostki i spółki miejskie.

Wczoraj do ZIKiT-u dzieci zostały przywiezione autobusem, który udostępniła firma Mobilis. Podczas przejazdu poruszany był temat, jak należy zachowywać się w komunikacji zbiorowej, czego nie wolno robić i dlaczego uczniowie szkół podstawowych muszą wozić ze sobą ważną legitymację szkolną, a inni pasażerowie kupić bilet. W przejeździe wzięli udział także umundurowani kontrolerzy z firmy Renoma.

Potem, sali konferencyjnej ZIKiT dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się nasza jednostka. W Centrum Sterowania Ruchem obejrzały film dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Całe wydarzenie trwało około 2,5 godziny.

Kolejna lekcja mobilności odbędzie się pod koniec marca.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także