Komunikat archiwalny

Sinfonietka na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Sinfonietta Cracovia przygotowała nie lada gratkę dla najmłodszych krakowskich słuchaczy. Już 28 marca cykl „Sinfonietka” powróci na deski Filharmonii im. K. Szymanowskiego w formie niezwykłego, multimedialnego widowiska — i pod auspicjami jednego z najbardziej prestiżowych polskich festiwali muzyki klasycznej.

Sinfonietka na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena
Fot. materiały prasowe/SinfoniettaCracovia

Bijącego rekordy popularności cyklu koncertów dla dzieci „Sinfonietka”, wyróżnionego przyznawaną przez krakowskich słuchaczy nagrodą Słoneczniki 2016, nie trzeba reklamować: to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich młodych melomanów i ich rodziców, posiadająca szerokie grono wiernych fanów. Tym razem Sinfonietta Cracovia przygotowała dla swoich słuchaczy wydarzenie szczególne: koncertowi, w którego repertuarze znajdzie się wybór z uwielbianych, kultowych „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego, towarzyszyć będzie niebanalna, multimedialna oprawa: pokaz „piaskowych animacji”.

Sand animation, rozsławiona w kraju i za granicą za sprawą licznych talent shows praktyka artystyczna, starszym słuchaczom może przywodzić na myśl wspominane dziś z nostalgią, piaskowe kreacje, które często gościły niegdyś w telewizyjnych odbiornikach. Dzisiejsze piaskowe animacje to zapierający dech w piersiach pokaz umiejętności artysty organizowany na żywo przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki: zsynchronizowanych z muzyką projekcji video i efektów świetlnych, a widowiska muzyczne z wykorzystaniem sand animation gromadzą w salach koncertowych Europy — takich jak wiedeńska Staadthalle — dziesiątki tysięcy słuchaczy.

- Sinfonietta Cracovia zawsze stara się wychodzić naprzeciw najnowszym trendom, przygotowując dla krakowskiej publiczności koncerty w niebanalnej, innowacyjnej oprawie. Tym razem postawiliśmy na multimedialne show, które połączy tradycję z nowoczesnością: fragmenty urzekających „Obrazków z wystawy” zilustruje pokaz kolorowych, piaskowych animacji — będzie to świetne nawiązanie do malarskich inspiracji cyklu etiud Musorgskiego i, bez wątpienia, nie lada atrakcja dla najmłodszych melomanów! — zapowiada Jurek Dybał, dyrektor Sinfonietty. Koncert stanowić będzie część tegorocznej, 21. edycji znakomitego Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena: prestiżowego wydarzenia muzycznego organizowanego przez Elżbietę Penderecką.

Przed nami wyjątkowe, rodzinne wydarzenie, które zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i rodziców. 28 marca, sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej — serdecznie zapraszamy!

 

WYKONAWCY:

Paulina Zięblińska — piaskowe animacje live

Danuta Augustyn — prowadzenie

SINFONIETTA CRACOVIA

 

www.sinfonietta.pl

www.facebook.com/SinfoniettaCracovia

Adres:
ul. Zwierzyniecka 1, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także