Sinfonietka na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena

Sinfonietta Cracovia przygotowała nie lada gratkę dla najmłodszych krakowskich słuchaczy. Już 28 marca cykl „Sinfonietka” powróci na deski Filharmonii im. K. Szymanowskiego w formie niezwykłego, multimedialnego widowiska — i pod auspicjami jednego z najbardziej prestiżowych polskich festiwali muzyki klasycznej.

Sinfonietka na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena
Fot. materiały prasowe/SinfoniettaCracovia

Bijącego rekordy popularności cyklu koncertów dla dzieci „Sinfonietka”, wyróżnionego przyznawaną przez krakowskich słuchaczy nagrodą Słoneczniki 2016, nie trzeba reklamować: to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich młodych melomanów i ich rodziców, posiadająca szerokie grono wiernych fanów. Tym razem Sinfonietta Cracovia przygotowała dla swoich słuchaczy wydarzenie szczególne: koncertowi, w którego repertuarze znajdzie się wybór z uwielbianych, kultowych „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego, towarzyszyć będzie niebanalna, multimedialna oprawa: pokaz „piaskowych animacji”.

Sand animation, rozsławiona w kraju i za granicą za sprawą licznych talent shows praktyka artystyczna, starszym słuchaczom może przywodzić na myśl wspominane dziś z nostalgią, piaskowe kreacje, które często gościły niegdyś w telewizyjnych odbiornikach. Dzisiejsze piaskowe animacje to zapierający dech w piersiach pokaz umiejętności artysty organizowany na żywo przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki: zsynchronizowanych z muzyką projekcji video i efektów świetlnych, a widowiska muzyczne z wykorzystaniem sand animation gromadzą w salach koncertowych Europy — takich jak wiedeńska Staadthalle — dziesiątki tysięcy słuchaczy.

- Sinfonietta Cracovia zawsze stara się wychodzić naprzeciw najnowszym trendom, przygotowując dla krakowskiej publiczności koncerty w niebanalnej, innowacyjnej oprawie. Tym razem postawiliśmy na multimedialne show, które połączy tradycję z nowoczesnością: fragmenty urzekających „Obrazków z wystawy” zilustruje pokaz kolorowych, piaskowych animacji — będzie to świetne nawiązanie do malarskich inspiracji cyklu etiud Musorgskiego i, bez wątpienia, nie lada atrakcja dla najmłodszych melomanów! — zapowiada Jurek Dybał, dyrektor Sinfonietty. Koncert stanowić będzie część tegorocznej, 21. edycji znakomitego Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena: prestiżowego wydarzenia muzycznego organizowanego przez Elżbietę Penderecką.

Przed nami wyjątkowe, rodzinne wydarzenie, które zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i rodziców. 28 marca, sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej — serdecznie zapraszamy!

 

WYKONAWCY:

Paulina Zięblińska — piaskowe animacje live

Danuta Augustyn — prowadzenie

SINFONIETTA CRACOVIA

 

www.sinfonietta.pl

www.facebook.com/SinfoniettaCracovia

Adres:
ul. Zwierzyniecka 1, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także