Tadeusz Kościuszko bohaterem przeglądu twórczości patriotycznej

Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zorganizowały dla uczniów małopolskich szkół XIII Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia był Tadeusz Kościuszko w związku 200. rocznicą jego śmierci.

Tadeusz Kościuszko bohaterem przeglądu twórczości patriotycznej
Fot. materiały prasowe

XIII Przegląd tradycyjnie składał się z konkursu literackiego, plastycznego i fotograficznego oraz przeglądu filmowego, w którym za pomocą nowoczesnych technik młodzież mogła wypowiedzieć się na temat pojęcia patriotyzmu. Prace zbierano do 29 maja 2017 roku. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Najlepsze prace zostały wykorzystane w „Śpiewniku polskich pieśni patriotycznych”, wydawanym w ramach XXXI edycji projektu „Młodzież pamięta” w listopadzie. Przyznano też nagrody specjalne dla autorów w trzech prac plastycznych, fotograficznych i literackich. Fundatorem był Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Gala Finałowa XIII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego odbyła się w 12 czerwca w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana Krakowie.

Do pobrania
 

Regulamin i karta zgłoszenia XIII Małopolskiego Konkursu Patriotycznej Twórczości Plastycznej, Literackiej i Fotograficznej Młodzieży [DOC]

Regulamin i karta zgłoszenia XIII Małopolskiego Przeglądu Patriotycznej Twórczości Filmowej [DOC]

 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także