Komunikat archiwalny

Tadeusz Kościuszko bohaterem przeglądu twórczości patriotycznej

Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zorganizowały dla uczniów małopolskich szkół XIII Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia był Tadeusz Kościuszko w związku 200. rocznicą jego śmierci.

Tadeusz Kościuszko bohaterem przeglądu twórczości patriotycznej
Fot. materiały prasowe

XIII Przegląd tradycyjnie składał się z konkursu literackiego, plastycznego i fotograficznego oraz przeglądu filmowego, w którym za pomocą nowoczesnych technik młodzież mogła wypowiedzieć się na temat pojęcia patriotyzmu. Prace zbierano do 29 maja 2017 roku. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Najlepsze prace zostały wykorzystane w „Śpiewniku polskich pieśni patriotycznych”, wydawanym w ramach XXXI edycji projektu „Młodzież pamięta” w listopadzie. Przyznano też nagrody specjalne dla autorów w trzech prac plastycznych, fotograficznych i literackich. Fundatorem był Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Gala Finałowa XIII Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego odbyła się w 12 czerwca w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana Krakowie.

Do pobrania
 

Regulamin i karta zgłoszenia XIII Małopolskiego Konkursu Patriotycznej Twórczości Plastycznej, Literackiej i Fotograficznej Młodzieży [DOC]

Regulamin i karta zgłoszenia XIII Małopolskiego Przeglądu Patriotycznej Twórczości Filmowej [DOC]

 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także