Komunikat archiwalny

W słoneczne weekendy więcej autobusów do zoo

Od 8 kwietnia linia 134, łącząca centrum miasta z ogrodem zoologicznym, kursuje dwa razy częściej. Zmiana obowiązuje w słoneczne weekendy. Odpowiednią informację będzie można znaleźć na stronie kmkrakow.pl w każdy piątek. Zwiększona zostanie także liczba przeprowadzanych kontroli biletów na tej trasie.

W słoneczne weekendy więcej autobusów do zoo
Fot. Wiesław Majka

Wraz z poprawą pogody, coraz więcej krakowian odwiedza ogród zoologiczny w Lasku Wolskim. Dużo osób wybiera podróż własnym samochodem, który zostawia na parkingu na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Kukułczej.

Jednak od parkingu do zoo jest jeszcze kilkaset metrów. Część osób przesiada się do autobusu linii 134, którego trasa kończy się przy bramie wejściowej do zoo. Niestety, dużo pasażerów postanawia nie kasować biletów – bo to tylko jeden przystanek, w dodatku końcowy.

Pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu wraz z firmą ZW Renoma, będą przypominać pasażerom, że na tym odcinku również należy skasować bilet KMK.

Umundurowani kontrolerzy Renomy przed sprawdzeniem biletów przypomną, że to naprawdę łatwe: można kupić bilet w autobusowym automacie lub użyć aplikacji zainstalowanej wcześniej na telefonie komórkowym (Mobilet, SkyCash, mPay oraz iMKA).

Najmłodsi pasażerowie dostaną od ZIKiT-u upominek w postaci sympatycznego odblaskowego misia! Przypominamy: podstawowa kara za jazdę bez ważnego biletu KMK wynosi 240 zł. Nie psuj sobie wycieczki – skasuj bilet!

Od 8 kwietnia linia 134 jest wzmocniona. Autobusy w weekendy będą kursować dwa razy częściej (co 15 minut), pod warunkiem, że prognoza będzie przewidywać słoneczną pogodę. Sprawdzać to będą pracownicy ZIKiT, którzy odpowiednią informację zamieszczą w każdy piątek na stronie kmkrakow.pl. Podobne rozwiązanie działa od dwóch lat na linii 352, która dojeżdża do Kryspinowa.

Tagi: ZOO, ZIKiT, autobus

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także