Komunikat archiwalny

„Nowa Huta w czterech smakach” - relacja z wiosennego biegu

W minioną niedzielę, 2 kwietnia, odbył się drugi bieg w ramach cyklu „Nowa Huta w czterech smakach”. Wiosenna edycja odbyła się na terenie Przylasku Rusieckiego. - Super bieg w rewelacyjnej scenerii, czułem się jakbym biegał po afrykańskiej sawannie! – mówił Tomasz Piwowarczyk, uczestnik biegu.

„Nowa Huta w czterech smakach” - relacja z wiosennego biegu
Fot. materiały prasowe

Trasa wiodła pomiędzy jeziorami, przez łąki i wałami przeciwpowodziowymi. Jeziora w Przylasku Rusieckim to 14 zbiorników wodnych powstałych w starym zakolu Wisły, w miejscach, w których wydobywano żwir na budowę Huty im. Lenina. - Teraz to bardzo malowniczy teren. Organizując bieg w tym miejscu chcieliśmy pokazać jego urok zawodnikom – powiedział Paweł Derlatka, kierownik biegu.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg, otrzymał wyjątkowy medal w kształcie nowohuckiego osiedla Centrum B. Medal w każdym biegu w ramach cyklu będzie obrazował inne nowohuckie osiedle a wszystkie utworzą kolorową mapę Nowej Huty (medal jest jednocześnie magnesem).

Najszybsi zawodnicy pokonali trasę biegu w 45 minut – przy pięknej pogodzie: w czasie zawodów temperatura przekraczała 20 stopni Celsjusza!

„Nowa Huta w czterech smakach” – WIOSNA to poznawanie mniej znanych zakątków Nowej Huty w biegu, ale także możliwość pomagania. W czasie wydarzenia trwały dwie zbiórki – dla pacjentów Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Dom MONAR-u i dla bezdomnych zwierzaków.

- Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy dla bezdomnych psów i kotów, ręczniki, koce i smakołyki, i bardzo dużo ryżu. Wszystkie rzeczy przekazaliśmy dla zwierzaków pod opieką Fundacji Człowiek dla Zwierząt. Zebraliśmy również ponad 200 koszulek biegowych, kilka par butów do biegania i biegowych gadżetów. Prosiliśmy zawodników, żeby nic nie kupowali – każdy z nas ma w domu rzeczy, których nie używa a którymi może się podzielić. Dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie zaangażowali się w zbiórki i podzielili się swoimi rzeczami - podkreśliła Magdalena Zyguła z Fundacji 4 Alternatywy, organizatora cyklu biegów „Nowa Huta w czterech smakach”.

W czasie wydarzenia, o dzieciaki, które przyszły kibicować swoim rodzicom zadbał Ośrodek im. C.K. Norwida w Krakowie, organizując warsztaty rodzinne.

Kolejny bieg w ramach cyklu Nowa Huta w czterech smakach – LATO już 10 czerwca. Trasa została wyznaczona przy Łąkach Nowohuckich.

„Nowa Huta w czterech smakach” to cykl 4. biegów, w czasie 4. pór roku w 4. różnych zakątkach Nowej Huty. Cykl obejmuje biegi crossowe, każdy z dystansem przekraczającym 10 kilometrów. Zawodnik, który weźmie udział w czterech biegach pokona dystans maratonu.

Więcej informacji na www.ultratrailmalopolska.pl.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także