Komunikat archiwalny

Zwiedzaj, ucz się i pracuj w Niemczech

Bezpłatny kurs języka niemieckiego i dwumiesięczny pobyt w Niemczech na praktykach zawodowych, umożliwiający zdobycie cennego doświadczenia – to propozycja, którą Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości „Proaktywni” ma dla młodych bezrobotnych krakowian w wieku 18–35 lat, z wykształceniem co najwyżej średnim. Uwaga: nie zabraknie też czasu na zwiedzanie i kulturalnych atrakcji!

Zwiedzaj, ucz się i pracuj w Niemczech
Fot. materiały prasowe

Trwa nabór do IV edycji międzynarodowego projektu „Praktyki w Niemczech”. Program obejmuje:

• bezpłatny intensywny kurs języka niemieckiego – 120 godzin,

• bezpłatne szkolenia w zakresie komunikacji, negocjacji, praktycznej sprzedaży,

• dwumiesięczny wyjazd do Niemiec na szkolenia, kurs językowy oraz praktyki zawodowe w niemieckich firmach, dostosowane do preferencji uczestnika; organizator zapewnia zakwaterowanie, kieszonkowe, pokrycie kosztów pobytu, ubezpieczenie, opiekę polskojęzycznego mentora,

• pobyt w Niemczech obejmuje zwiedzanie i poznanie kultury Niemiec i regionu Saksonia,

• po powrocie z zagranicy możliwość skorzystania z płatnego stażu oraz pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Projekt skierowany jest do osób, które spełniają łącznie kryteria: mają 18–35 lat, nie pracują, posiadają wykształcenie maksymalnie średnie lub policealne, nie uczą się w trybie dziennym oraz mieszkają w województwie małopolskim. Uwaga: studenci studiów zaocznych i wieczorowych mogą wziąć udział w projekcie. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem strony www.praktykiwniemczech.inbit.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w biurze projektu InBIT: ul. Szlak 8a/5 Kraków, telefonicznie pod nr. 12 626 00 95 oraz mailowo: praktykiwniemczech@inbit.pl.

 

Tagi: praca, młodzi

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także