Powstanie nowe skrzyżowanie na ul. Konopnickiej

Jeszcze tej wiosny rozpocznie się budowa drogi, która w przyszłości połączy ul. Konopnickiej z ul. Rydlówka. Docelowo ma ona usprawnić komunikację w prężnie rozbudowującym się kwartale, pomiędzy Wilgą a ul. Wadowicką.

Powstanie nowe skrzyżowanie na ul. Konopnickiej
Fot. ZIKiT

W tym momencie wyjazd z kwartału ograniczonego ulicami Konopnickiej, Wadowicką, Brożka, Kapelanka i rzeką Wilgą możliwy jest tylko ul. Rzemieślniczą i ul. Rydlówka. Już teraz ten układ, w godzinach szczytu, jest niewydolny komunikacyjnie.

By rozwiązać ten problem Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaplanował nową drogę, która zepnie ul. Konopnickiej z ul. Rydlówka. Nowe połączenie rozpoczynać się będzie w rejonie skrzyżowania ul. Konopnickiej z ul. Orawską i budowane będzie w trzech etapach. Realizacja pierwszego z nich już się rozpoczyna, za kilkanaście dni będziemy informować o pierwszych utrudnieniach dla kierowców w tym rejonie. Wszystkie prace będą realizowane za pieniądze prywatne, pozyskane od firm, które w sąsiedztwie realizują swoje inwestycje kubaturowe.

Docelowo ul. Konopnickiej zostanie przebudowana. Powstanie nowe skrzyżowanie, które pozwoli na wjazd w kierunku ul. Rydlówka zarówno od strony Ronda Matecznego, jak i Ronda Grunwaldzkiego. Kierowcy wyjeżdżający również będą mogli skręcić w obydwu kierunkach. Dzięki temu poprawi się sytuacja komunikacyjna w okolicy. Zmiany odczują również kierowcy codziennie poruszający się ul. Wadowicką i Rondem Matecznego, gdyż mniej samochodów będzie tam wyjeżdżać z ul. Rzemieślniczej.

Tagi: drogi, ZIKiT

Pokaż metkę
Autor: ZIKiT
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także