Komunikat archiwalny

Abstrakt Forum - wystawa współczesnego malarstwa abstrakcyjnego

Co się stanie, kiedy graffiti porzuci swoją klasyczną formę, zapomni o przyjętych założeniach i przestanie spoglądać w stronę utartych kanonów? Jakie pokłady nowych możliwości kryje w sobie abstrakcja, którą ogranicza jedynie wyobraźnia artysty? Zapragnęliśmy sprawdzić, gdzie leżą jej granice i czy one w ogóle istnieją, zapraszając do współpracy współczesnych twórców malarstwa abstrakcyjnego, których wspólny mianownik stanowi szeroko pojęty street-art. Efektem naszych starań jest wystawa obrazów ABSTRAKT FORUM 2017, które już niedługo pojawią się na ścianach Letniego Pawilonu Forum Przestrzenie. Współorganizatorem wystawy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Abstrakt Forum - wystawa współczesnego malarstwa abstrakcyjnego
Fot. materiały prasowe/KBF

ABSTRAKT FORUM to zbiorowa wystawa prac niekonwencjonalnych artystów, których twórczość wymyka się powszechnym definicjom klasycznego nurtu graffiti. Kuratorzy wystawy – Łukasz Habiera Nawer i Maciej Malinowski – dokonali selekcji wybitnych, współczesnych malarzy, których korzenie są mocno osadzone w streetarcie, jednak to, co aktualnie tworzą, zmierza w stronę niczym nieskrępowanej abstrakcji, pozbawionej zasad, kluczowych motywów i określonych form graficznych.

Decydującym aspektem przy wyborze artystów była idea „Graffuturismu” – nowatorskiego pojęcia, które choć w namiastce pomaga zaklasyfikować prezentowane, trudne do zdefiniowania obrazy. Nowe, ekscytujące możliwości, nieograniczona wyobraźnia oraz kreatywność zaproszonych twórców to komponenty decydujące o wyjątkowości wystawy ABSTRAKT FORUM, która jako pierwsza w Polsce eksploruje i przybliża odbiorcy temat abstrakcji w wykonaniu streetartowych artystów.

Wystawę obrazów będzie można oglądać w Letnim Pawilonie Forum Przestrzenie na ul. Konopnickiej 28 w Krakowie od 22 kwietnia do 23 września 2017.

Potwierdzeni artyści: Jan Kalab, Moneyless, Nawer, Nelio, James Reka, AugustineKofie, Robert Proch, Remi Rough.

Część  I: 22.04 - 15.07

Część II: 22.07 - 23.09

Współorganizatorem wystawy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

abstrakt forum plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także