Komunikat archiwalny

Otwarta sobota dla gimnazjalistów

Pokazy, warsztaty, turnieje, prezentacje i inne atrakcje czekają na gimnazjalistów, którzy dziś odwiedzą krakowskie szkoły o profilu zawodowym. Okazją jest tzw. otwarta sobota, w której udział weźmie 21 zespołów szkół i placówek kształcących w różnych branżach i specjalizacjach.

Otwarta sobota dla gimnazjalistów
Fot. Jacek Dziubdziela

Zespół Szkół Chemicznych pokaże, jak wyglądają zajęcia w laboratorium chemicznym. Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych udostępni swoje pracownie i warsztaty, w których uczniowie uczą się fotografii, poligrafii i introligatorstwa. Ci, którzy przyjdą do Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych i Gospodarki Wodnej, będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach geodezyjnych, warsztatach logistycznych, laboratorium ochrony środowiska i zobaczyć, jak się projektuje w Auto CAD.

Zainteresowanych branżą odzieżową zaprasza Zespół Szkół Odzieżowych nr 1, który na sobotę przygotował prezentację pt. „Od projektu do wyrobu gotowego”. Centrum Kształcenia Praktycznego zaprezentuje m.in. takie zawody, jak: technik pojazdów samochodowych, technik elektryk i cieśla. W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego, w szkolnych pracowniach technologicznych, odbędą się mistrzowskie pokazy absolwentów. A Zespół Szkół Gastronomicznych zaprasza na pokaz barmański oraz pokaz synchronicznej obsługi kelnerskiej.

Słowem, jednego dnia uczniowie kończący w tym roku gimnazjum będą mogli się zapoznać z różnorodną ofertą kształcenia zawodowego w Krakowie. Pełna lista szkół uczestniczących oraz harmonogram wydarzeń są dostępne tutaj.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także