Komunikat archiwalny

CAS organizuje ministudia dla seniorów

Jesteś seniorem/seniorką i korzystasz z oferty krakowskich Centrów Aktywności Seniorów? Interesuje cię tematyka samorządowa lub ekologiczna? Te wyjątkowe zajęcia pozwolą Ci ją zgłębić, i to nie tylko w sposób stacjonarny. Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”, które prowadzi CAS Dzielnicy I, zaprasza starszych krakowian do udziału w programie „Senior Obywatel”, czyli cyklu wykładów i wizyt studyjnych. Zapisy już trwają!

CAS organizuje ministudia dla seniorów
Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 21 kwietnia. Listę chętnych z CAS-u należy przesłać na adres: caskrupnicza38mec@interia.pl.

W ramach zajęć samorządowych odbędzie się 7 spotkań. Pierwsze, wprowadzające do tematyki samorządu terytorialnego w Polsce – w środę, 26 kwietnia  w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, sala 109, I piętro. Terminy kolejnych spotkań będą ustalane na bieżąco z instruktorem.

Harmonogram wykładów:

26 kwietnia

  • Wykład wprowadzający do tematyki samorządowej, wyjaśnienie podstawowych pojęć, historia samorządu, struktura.
  • Wyjście do Rady Dzielnicy, wykład dotyczący funkcjonowania dzielnicy, spotkanie
  • z radnymi, krótka dyskusja.
  • Uczestnictwo w sesji Rady Miasta połączone z wykładem na temat jej funkcjonowania, spotkanie z przedstawicielami władz.
  • Uczestnictwo w pracach komisji Rady Miasta, poprzedzone krótkim wykładem wyjaśniającym sposób działania komisji.
  • Uczestnictwo w sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego, poprzedzone krótkim wkładem.
  • Wyjazd do Warszawy, zwiedzanie Sejmu i Senatu, wykład o działaniu tych instytucji.
  • Wykład podsumowujący zdobytą wiedze.

Wpisowe 10 zł
Limit miejsc 25 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

W ramach zajęć ekologicznych odbędzie się 7 spotkań. Pierwsze, wprowadzające do tematyki ekologii – w czwartek, 27 kwietnia w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, sala 109, I piętro. Terminy kolejnych spotkań będą ustalane na bieżąco z instruktorem.

Projekt zakłada krótkie wykłady wprowadzające oraz wizyty studyjne w takich miejscach, jak: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów – Ekospalarnia, Punkt Gromadzenia Odpadów „Barycz”, Zakład Oczyszczania Ścieków Płaszów, TAURON Arena Kraków, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wpisowe 10 zł.
Limit miejsc 25 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga: w ramach projektu „Senior Obywatel” planowane są także wycieczki historyczno-turystyczne po „Małopolskim Historycznym Szlaku Pamięci”. Pierwsza z wycieczek (po Szlaku Insurekcji Kościuszkowskiej, w związku z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki) odbędzie się w lipcu. Informacje o tym zostaną podane w późniejszym terminie.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także