Komunikat archiwalny

Najlepsza klasa pojedzie do Tatralandii!

Całodniowy, grupowy bilet wstępu do Tatralandii oraz nocleg w Holiday Village Tatralandia z kolacją i śniadaniem – to główna nagroda w konkursie plastycznym „Słowacja – bliska i ciekawa”. Otrzyma ją klasa, która zaprojektuje i wykona najlepszy plakat zachęcający do odwiedzenia naszych południowych sąsiadów. Konkurs organizują wspólnie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana i Konsulat Generalny Republiki Słowacji w Krakowie.

Najlepsza klasa pojedzie do Tatralandii!
Fot. Centrum Młodzieży im. H. Jordana

W konkursie rywalizować mogą uczniowie małopolskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – całe klasy. Pierwszy etap – przygotowanie i przesłanie prac – trwa do 21 maja. Uczniowie zgłaszanej klasy wykonują wspólnie jedną pracę plastyczną – plakat zachęcający do odwiedzenia Słowacji – w dowolnej technice, o wymiarach maks. 70 cm x 100 cm. Plik z fotografią pracy konkursowej (w formacie JPG) należy przysłać wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową drogą elektroniczną na adres: konkursy@cmjordan.krakow.pl lub dostarczyć na nośniku pamięci (pendrive, płyta CD) za pomocą poczty lub osobiście do siedziby organizatora do 21 maja. Szczegółowe warunki konkursu, w tym informacje dotyczące przygotowania i przesłania pracy konkursowej, zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie www.cmjordan.krakow.pl.

W drugim etapie wszystkie nadesłane prace spełniające warunki konkursowe zostaną opublikowane na fanpage’u Tatralandii (sponsora konkursu) na Facebooku. Od 24 do 31 maja będzie można oddawać na nie głosy – klikając przycisk „lubię to”. Prace konkursowe zostaną również ocenione przez jury w składzie: przedstawiciel Konsulatu Generalnego Republiki Słowacji w Krakowie, przedstawiciel Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, przedstawiciel sponsora Tatry Mountain Resorts, artysta plastyk, przedstawiciel agencji reklamowej. Jury weźmie pod uwagę następujące kryteria: poziom artystyczno-plastyczny, kreatywność, staranność, nowatorstwo, pomysłowość. Następnie, w przypadku każdej pracy, zsumowane zostaną punkty przyznane przez jurorów oraz punkty zdobyte przez „polubienia” na fanpage’u Tatralandii (zgodnie z zapisami w regulaminie konkursu).

Nagrodę główną zdobędzie klasa, której praca uzyska największą liczbę punktów. Drugie miejsce zostanie nagrodzone całodniowym, grupowym biletem wstępu do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie.

REGULAMIN KONKURSU

Patronat nad konkursem sprawują: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Konsul Generalny Republiki Słowacji Ivan Škorupa oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także