Komunikat archiwalny

Rozpoczyna się przebudowa ul. Igołomskiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpoczął procedurę przekazania placu budowy największej inwestycji drogowej w Krakowie, realizowanej w tym roku. Chodzi o drugi etap przebudowy ul. Igołomskiej, który obejmie aż 7,5 kilometrowy odcinek tej arterii.

Rozpoczyna się przebudowa ul. Igołomskiej
Fot. Piotr Hamarnik

Przetarg na tę inwestycję wygrało konsorcjum trzech firm: ZUE, Energopol i IMB Podbeskidzie. Ich zadanie będzie polegać na przebudowie odcinka ul. Igołomskiej, skrzyżowania z ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Igołomską (rozbudowa do dwóch pasów w każdym z kierunków). Na długości całego tego odcinka powstaną ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną wiadukty kolejowe, przewidziana jest też budowa zatok i przystanków autobusowych oraz przebudowa odcinków torowiska. 

W tym momencie wykonawcy ustalają dokładny harmonogram robót i kształt zmian w organizacji ruchu na placu budowy. Wiele wskazuje na to, że prace uda się tak zorganizować, by utrzymać ruch samochodowy w ciągu ulicy. O dokładnych zmianach w organizacji ruchu będziemy informować w najbliższym czasie

Miasto zapłaci wykonawcom za tę inwestycję przeszło 145 mln zł. Prace budowlane potrwają do końca 2019 roku.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także