Komunikat archiwalny

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

Już dziś o godzinie 11:00 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do kawiarni Caffe Putto w Pałacu Krzysztofory na kolejne spotkanie z cyklu „Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie”. Tym razem dzieci wysłuchają opowieści o „krzysztoforskich tajemnicach”, które przeczyta znany krakowski bard Andrzej Sikorowski.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie
Fot. mat.prasowe/MHK

Jakie legendy i tajemnice kryją w sobie krzysztoforskie piwnice, czy można znaleźć tutaj jakieś skarby, a może straszą tu duchy...? Najmłodsi krakowianie i ich opiekunowie dowiedzą się tego podczas najbliższego kwietniowego spotkania, którego gościem będzie Andrzej Sikorowski  –  krakowianin z urodzenia i zamiłowania, piosenkarz, poeta, autor tekstów, kompozytor i lider grupy Pod Budą.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań (raz w miesiącu, niedziela, o godz. 11.00) dla dzieci (w wieku od 4 do 9 lat), podczas których znani krakowianie będą czytali utwory związane z Krakowem, w tym: legendy, podania, utwory wierszem i prozą. Dla dzieci przewidziany jest również mały poczęstunek.

Zapraszamy do Caffe Putto, Pałac Krzysztofory, skrzydło zachodnie.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także