Komunikat archiwalny

Krakowski „Rowerowy Maj” czas zacząć!

Do końca miesiąca potrwa rywalizacja w kampanii „Rowerowy Maj”, czyli akcji zachęcającej dzieci, rodziców i nauczycieli do podróżowania do szkoły rowerem. Wszystkie biorące udział w akcji dzieci otrzymały specjalne dzienniczki do zbierania rowerowych naklejek, a ich rodzice - specjalne informatory. W klasach uczniów zawisły specjalne plakaty, informujące o konkursie.

Krakowski „Rowerowy Maj” czas zacząć!
Fot. Magiczny Kraków

Do akcji zgłosiły się 23 szkoły. Rywalizacja odbędzie się na poziomie indywidualnym, klasowym i szkolnym. Weźmie w niej udział łącznie 8000 dzieci.

Rywalizacja odbędzie się także w dwóch krakowskich przedszkolach - Kraina Uśmiechu na ul. Jaremy i Akademii Zielonego Misia na ul. Jabłonkowskiej.

Na najlepszych rowerzystów czekają specjalne nagrody, a zwycięska szkołą otrzyma od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zadaszoną wiatę rowerową o wartości około 25 tysięcy złotych.

Akcja wpisuje się w projekt STARS oraz jest wspierana przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. Dodatkowo wszystkich uczniów zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Krakowa w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej – ECC, w której w tym roku po raz pierwszy bierze udział także Kraków.

rowerowy maj, plakat

Tagi: dzieci, rowery

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także