Komunikat archiwalny

Ostrzegaj z O!strzegatorem

Aplikacja mobilna O!strzegator, dostępna dla krakowian od roku, została właśnie wzbogacona o dodatkową funkcję. Dzięki niej mieszkańcy mogą teraz zgłaszać na bieżąco interwencje, np. zniszczenia dokonane przez wandali, awarię oświetlenia czy uszkodzoną nawierzchnię. Wystarczy tylko kliknąć w ikonę z „dzwoneczkiem alarmowym”, opisać problem w wiadomości mailowej lub zgłosić interwencję telefonicznie (ikona telefonu).

Ostrzegaj z O!strzegatorem
Fot. ZIKiT

Obecnie trwa automatyczna aktualizacja aplikacji i w ciągu kilku godzin powinna ona dotrzeć do wszystkich użytkowników. Jeśli aplikacja nie uaktualni się automatycznie, prosimy o pobranie nowej wersji z platformy Google Play.

Wysyłanie zgłoszenia nie jest skomplikowane. W katalogu zostały wyróżnione cztery kategorie: zgłoś akt wandalizmu, uszkodzenie oznakowania drogi, awaria oświetlenia, uszkodzenie nawierzchni drogi lub chodnika. Dodatkowo będąc w pobliżu miejsca interwencji, można dodać swoją lokalizację, telefon kontaktowy lub adres mailowy. Nie jest to jednak konieczne, a lokalizację można podać także w opisie zgłoszenia.

Wszystkie interwencje związane z zakresem obowiązków ZIKiT, będą przekazywane od razu do działów merytorycznych, które pochylą się nad ich rozwiązaniem.

Aplikacja O!strzegator służy mieszkańcom Krakowa już rok i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie ma 38 tysięcy użytkowników. Przez rok komunikaty Zarządu infrastruktury Komunalnej i Transportu zostały odebrane blisko 890 tysięcy razy.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także