Komunikat archiwalny

Spotkania dla pasjonatów fotografowania

„Początek bez końca, czyli o drodze fotografa”, „Jak czytać zdjęcia, czyli interpretacje współczesnej fotografii” oraz „Amatorzy czy artyści, czyli kiedy fotografia jest sztuką” to tematy trzech spotkań, które odbędą się w naszym mieście w ramach cyklu „Wszyscy jesteśmy fotografami”. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 23 maja w Forum Przestrzenie, przy ul. Marii Konopnickiej. Kolejne 30 maja i 6 czerwca. Wstęp bezpłatny.

Spotkania dla pasjonatów fotografowania
Fot. pixabay.com

Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają publiczność w Krakowie do udziału w spotkaniach „Wszyscy jesteśmy fotografami”, skierowanych do miłośników fotografii! Tegoroczne hasło festiwalu – POPATRZ – jest także bliskie idei cyklu, który jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

W ramach Miesiąca Fotografii odbędą się trzy spotkania. Pierwsze będzie okazją do przyjrzenia się drodze twórczej i osobistej, jaką pokonuje fotograf. Kolejne spotkanie to rozmowa o tym, jak patrzeć uważnie na zdjęcia i odczytywać przedstawione na nich treści. Na koniec temat dręczący wielu miłośników fotografii – kiedy fotografia jest sztuką. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję.

Harmonogram spotkań:

 

  • „Początek bez końca, czyli o drodze fotografa”. Prowadzenie: Filip Ćwik – 23 maja 2017, godz. 19.00
  • „Jak czytać zdjęcia, czyli interpretacje współczesnej fotografii”. Prowadzenie: Bownik – 30 maja 2017, godz. 19.00
  • „Amatorzy czy artyści, czyli kiedy fotografia jest sztuką”. Prowadzenie: Karolina Breguła – 6 czerwca 2017, godz. 19.00

W programie także kolacyjno-warsztatowe spotkanie „Rozmowy nie tylko o fotografii, czyli kolacja z Filipem Ćwikiem”, które odbędzie się 24 maja w Cafe Camelot. Będzie to wyjątkowa okazja do bliższego poznania jednego z najciekawszych polskich fotografów. Będzie czas na rozmowę o zdjęciach uczestników, cenne wskazówki i wspólne sesje fotograficzne. Dla autora najlepszego zdjęcia wykonanego w trakcie warsztatów czeka dodatkowa nagroda: Instax Mini 90! Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy i rekrutacja.

Więcej informacji na stronach internetowych organizatorów.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także