Komunikat archiwalny

Deszcz niestraszny uczniom na rowerach

Majowa pogoda nie rozpieszcza, mimo to wielu uczniów zdecydowało się wsiąść na rowery, hulajnogi i deskorolki. Szkolne stojaki rowerowe wypełniły się jednośladami. Akcja „Rowerowy Maj” w krakowskich szkołach trwa w najlepsze!

Deszcz niestraszny uczniom na rowerach
Fot. Dariusz Niewitała

W szkołach pojawiły się tablice informujące o akcji i zachęcające uczniów do udziału w kampanii. Przypomnijmy, że na najlepszych uczniów czekają kolorowe dzwonki i komplety oświetlenia rowerowego.

Celem „Rowerowego Maja” – kampanii, która trwa do 31 maja, jest zachęcanie dzieci, rodziców i nauczycieli do dojazdów do szkoły rowerem. Zasady zabawy są proste. Każde dziecko, które przyjedzie do szkoły rowerem (lub hulajnogą czy na rolkach) otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do własnego dzienniczka i okrągłą do naklejenia na klasowy plakat.

Rywalizacja odbywa się na poziomie szkolnym, klasowym i indywidualnym.

Na najlepszych rowerzystów czekają specjalne nagrody, a zwycięska szkołą otrzyma od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zadaszoną wiatę rowerową o wartości około 25 tysięcy złotych.

Akcja wpisuje się w projekt STARS oraz jest wspierana przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. Dodatkowo wszystkich uczniów zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Krakowa w ramach Europejskiej Rywalizacji Rowerowej – ECC, w której w tym roku po raz pierwszy bierze udział także Kraków.

Tagi: dzieci, rowery

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także