Komunikat archiwalny

Wykadruj się na zieleń

Zarząd Zieleni Miejskiej z Sekcją Dokumentacji Fotograficznej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego organizuje kolejne warsztaty fotograficzne. Najbliższe spotkanie 21 maja.

Wykadruj się na zieleń
Fot. ZZM

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z urokiem miejskich terenów zielonych. Każde z organizowanych spotkań będzie składało się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznych zajęć w plenerze odbywających się w różnych lokalizacjach Krakowa. Ich dobór pozwoli uczestnikom na jak najszersze i różnorodne spojrzenie na zielony krajobraz naszego miasta.

Spotkania są adresowane do osób początkujących, chcących zacząć swoją przygodę z fotografią. Warsztaty odbywają się dwa razy w miesiącu w 15-osobowych grupach.

Prowadzącymi zajęcia będą studenci Sekcji Dokumentacji Fotograficznej UR, a każde z zajęć uatrakcyjni spotkanie z gościem specjalnym, który wesprze uczestników profesjonalną wiedzą oraz mamy nadzieję zarazi pasją do fotografowania.

Dzięki zaangażowaniu obu instytucji warsztaty będą organizowane w formie zajęć całkowicie bezpłatnych! Jedyne co musisz zrobić to zarejestrować swoje uczestnictwo poprzez krótki formularz dostępny na stronie internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Nie musisz mieć profesjonalnego aparatu, wystarczy smartfon, aparat kompaktowy umożliwiający ręczne ustawienie ekspozycji. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz otrzymanie drogą mailową potwierdzenia zapisu. Obecność na minimum dwóch spotkaniach będzie uprawniała do odbioru certyfikatu ukończenia warsztatów fotograficznych.

Do zapisów zapraszamy już dzisiaj: ZAPISY .

Trzecie warsztaty będą dotyczyły panoramy i pejzażu. Część teoretyczna odbędzie się na Rynku Podgórskim 1 ( Wydział Architektury i Urbanistyki) 21 maja (niedziela), natomiast część praktyczna to Kopiec Krakusa, Kamieniołom Libana oraz Bonarka.  

Terminy kolejnych zajęć:

  • niedziela, 28 maja – fotografia przyrodnicza (ptaki) – Bagry
  • niedziela, 11 czerwca – perspektywa, kompozycja i obróbka zdjęć – Bulwary Wiślane
Tagi: zieleń, ZZM

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także