Komunikat archiwalny

Kosmiczny hackathon w Krakowie

30 godzin programowania, kosmos, Mars, pot i łzy, a także zwycięstwo i nagroda – tak w skrócie można streścić hackathon „Data Adventures”, który zorganizowała firma FORNAX.ai z Europejską Agencja Kosmiczną w krakowskim inkubatorze innowacji Hub:raum na ul. Przemysłowej 12.

Kosmiczny hackathon w Krakowie
Fot. materiały prasowe

W Krakowie przed uczestnikami stanęło nie lada wyzwanie z gatunku tych, które mogą mieć znaczący wpływ na przyszłość technologii kosmicznej oraz naszą wiedzę o kosmosie. Zadaniem uczestników było opracowanie predykcji zużycia prądu przez sondę orbitującą wokół Marsa lub interaktywna wizualizacja danych z tejże sondy w zależności od jej położenia na orbicie. Nobilitacja wiążąca się z niezwykle ambitnym tematem oraz uczestnictwo przedstawicieli Europejskiej Agencji Kosmicznej z pewnością dodatkowo mobilizowała uczestników.

Programiści, koderzy oraz analitycy danych musieli wykazać się nie tylko wiedzą techniczną, lecz również pomysłowością i umiejętnością skutecznej prezentacji swojego rozwiązania. Aby zaskarbić sobie przychylność jury, rozwiązanie musiało zostać przedstawione w sposób merytoryczny oraz przekonywujący.

W kapitule konkursu zasiedli m.in. Rafał Cycoń (Prezes FORNAX.ai), dr Redouane Boumghar (Europejska Agencja Kosmiczna) oraz Przemysław Maciołek (Collective Sense, organizator DataKRK). Każdy z nich specjalizuje się w odrębnych dziedzinach i zwracał uwagę na inne aspekty zaprezentowanego rozwiązania.

Inicjatorem Hackathonu „Data Adventures” był krakowski FORNAX.ai, działający na rynku od 2013 roku i zajmujący się sztuczną inteligencją oraz wykorzystaniem danych big data. - Hackathon to wspaniała okazja dla uczestników nie tylko na zabawę, lecz również na sprawdzenie siebie na danych przygotowanych bezpośrednio przez specjalistów Europejskiej Agencji Kosmicznej i zaimponowanie rozwiązaniem potencjalnym pracodawcom – mówi Rafał Cycoń, prezes FORNAX.ai.

Hackathon „Data Adventures” odbył się 27-28 maja w krakowskim inkubatorze innowacji Hub:raum. Szczegóły znaleźć można na stronie www.dataadventures.fornax.ai oraz na Facebooku.

Hackathon Data Adventures

Adres:
ul. Przemysłowa 12, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także