Komunikat archiwalny

„Warsztat Pracy Infobrokera”, czyli zlot zawodowych „szukaczy” informacji

Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny organizują „Warsztat Pracy Infobrokera”. Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 29 maja na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

„Warsztat Pracy Infobrokera”, czyli zlot zawodowych „szukaczy” informacji
Fot. materiały prasowe

Program zakłada prezentację wielu studiów przypadków związanych z szeroko pojętym wyszukiwaniem, analizą, opracowaniem i weryfikacją informacji.

W dobie cyfryzacji wielu aspektów gospodarki, gdzie każdego dnia obserwuje się zalew różnorodnych danych i umiejętności, kompetencje infobrokerskie są, z jednej strony, nieocenione, a z drugiej, ciągle jeszcze niedoceniane.

Uczestnicy konferencji będą mogli poznać źródła, techniki i narzędzia pracy wykorzystywane przez brokerów informacji w odpowiedzi na komercyjne potrzeby biznesu, sektora publicznego, jak też nauki.

Grupa docelowa konferencji to przedstawiciele branży informacyjnej w Polsce. W szczególności są to infobrokerzy, researcherzy, analitycy rynku, wywiadowcy gospodarczy, detektywi, naukowcy, specjaliści informacji, a także copywriterzy, prawnicy oraz inne osoby pracujące z informacją na co dzień.

Wstęp dla uczestników jest wolny, jednak organizatorzy wymagają wcześniejszej rejestracji. Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej spi.org.pl.

 

 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także