Komunikat archiwalny

Turniej Cracovii i EuroTruck z pucharem EURO U21

12 drużyn zmierzyło się 14 maja w turnieju Cracovii, czyli pierwszej imprezie piłkarskiej w ramach Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego. Młodzi piłkarze rywalizowali w centrum treningowym Cracovii przy ul. Wielickiej 101. Na dzieci i kibiców będzie czekała jeszcze jedna niespodzianka – ciężarówka EuroTruck, a w niej… puchar Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017.

Turniej Cracovii i EuroTruck z pucharem EURO U21
Fot. P. Baranowski

Oprócz możliwości zrobienia sobie zdjęcia z trofeum mistrzostw, w EuroTruck-u znalazły się też inne atrakcje dla odwiedzających: quick feet, czyli urządzenie do treningu umiejętności piłkarskich, refleksomierz oraz fotobudka.

W turnieju Cracovii wzięli udział piłkarze w wieku 11 lat. Zespoły, które w eliminacjach (13 maja) zajęły miejsca od 1 do 6, zagrały w Lidze Mistrzów, a drużyny 7-12 w Lidze Europejskiej. Mecze tych rund odbyły 14 maja. W każdej grupie przyznane zostały pierwsze trzy miejsca. Dzieci otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy. Łącznie w turnieju wzięło udział 144 młodych zawodników.

 

Więcej o Krakowskim Festiwalu Piłkarskim promującym Młodzieżowe Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, których Kraków jest jednym z miast-gospodarzy.

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także