Komunikat archiwalny

Bilety na UEFA EURO U21 Polska 2017 w sprzedaży

Od 15 do 40 zł – tyle zapłacą kibice piłki nożnej za bilety na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Otwarta sprzedaż wejściówek ruszyła 21 lutego i jest prowadzona za pośrednictwem strony internetowej bilety.u21poland.com. Przypomnijmy, w Krakowie – jednym z miast-gospodarzy imprezy – rozegrane zostaną mecze eliminacyjne, półfinał oraz finał turnieju. Zapraszamy do kupowania biletów i kibicowania młodym gwiazdom piłki nożnej na stadionie miejskim przy ul. Kałuży!

Bilety na UEFA EURO U21 Polska 2017 w sprzedaży
Fot. materiały prasowe

Jak informuje Polski Związek Piłki Nożnej, na 21 spotkań turnieju udostępnionych zostało łącznie około 330 tysięcy wejściówek. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 8 biletów na każde spotkanie mistrzostw.

Udostępnione w sprzedaży bilety są podzielone na dwie kategorie:

• kategoria 1 – miejsca wzdłuż linii bocznych boiska – te bilety kosztują, odpowiednio: 25 zł – mecze eliminacyjne, 30 zł – półfinały, 40 zł – finał. 
• kategoria 2 – miejsca za bramkami oraz w narożnikach trybun: 15 zł – mecze eliminacyjne, 20 zł – półfinały, 30 zł – finał. 

Każdy z sześciu stadionów, na których odbędą się mecze, dysponuje specjalnymi miejscami dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym przypadku zakupiony bilet upoważnia do wstępu na mecz zarówno osobę niepełnosprawną, jak i jej opiekuna.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w Polsce od 16 do 30 czerwca. W turnieju zmierzy się 12 reprezentacji: Polski, Niemiec, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Szwecji, Anglii, Portugalii, Serbii, Hiszpanii i Macedonii. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach. W Krakowie zostaną rozegrane mecze eliminacyjne grupy C (znalazły się tam reprezentacje Niemiec, Czech, Danii i Włoch), półfinał oraz finał imprezy. Drużyny zagrają na stadionie miejskim przy ul. Kałuży. W naszym mieście i okolicach wytypowano również kilka obiektów, które będą pełnić funkcję centrów treningowych dla reprezentacji i sędziów. Są to stadiony miejskie przy ul. Reymonta 22, na Suchych Stawach, obiekty Górnika Wieliczka i Garbarni oraz stadion OSiR-u w Zabierzowie.

Harmonogram spotkań w Krakowie:

  1. Dania – Włochy (18 czerwca, godz. 20.45)
  2. Niemcy – Dania (21 czerwca, godz. 20.45)
  3. Włochy – Niemcy (24 czerwca, godz. 20.45)
  4. Półfinał (27 czerwca, godz. 21.00) 
  5. Finał (30 czerwca, godz. 20.45)

Więcej informacji na temat biletów i samego turnieju można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw pod adresem: www.u21poland.com/bilety.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe