Komunikat archiwalny

Zwyciężaj w Krakowie - miniturniej w piłce siatkowej

Kraków miasto-gospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017 oraz Polski Związek Piłki Siatkowej serdecznie zapraszają do udziału w Minimistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej.

Zwyciężaj w Krakowie - miniturniej w piłce siatkowej
Fot. materiały prasowe

Propozycja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Krakowa, ponieważ rywalizacja odbędzie się w różnych kategoriach wiekowych. Podczas rozgrywek wyłonione zostaną najlepsze zespoły wśród  krakowskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz drużyn amatorskich.

Nazwa turnieju nawiązuje do hasła promującego Kraków miasto-gospodarza EUROVOLLEY POLAND 2017 – #ZwyciężajwKrakowie! #VictoryinKrakow!

Krakowskie Minimistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej zostaną rozegrane w trzech fazach. Najpierw, spośród zgłoszonych drużyn, w każdej kategorii w drodze eliminacji wyłonionych zostanie 16 drużyn, które wezmą udział w turnieju głównym!

Na tym etapie każdemu zespołowi, umownie zostanie przyporządkowana nazwa kraju występującego w turnieju finałowym zawodowych mistrzostw, które odbędzie się w Polsce na przełomie sierpnia i września. Następnie, drużyny będą walczyły ze sobą w grupach o awans do finału imprezy.

Dla najlepszych drużyn ufundowane zostaną nagrody w postaci gadżetów i pamiątek związanych z EUROVOLLEY POLAND 2017 oraz biletów na mecze rozgrywane w TAURON Arenie Kraków. Dla zwycięskich drużyn w kategoriach szkolnych przewidziano również dodatkową niespodziankę.

Zgłoszenia do #ZwyciężajwKrakowie! przyjmowane są poprzez formularz, który można znaleźć TUTAJ. Zapisy potrwają do 21 maja. Na podstawie liczby zgłoszeń zostanie określony dokładny system rozgrywania eliminacji oraz poszczególnych meczów.

Rozgrywki będą przeprowadzone w Krakowie, w halach TS Wisła Kraków przy ul. Reymonta 22. Rozpoczęcie gier eliminacyjnych wstępnie planowane jest na 25-26 maja. Turniej główny rozpocznie się 1 czerwca. W tym dniu przewidziana została również uroczystość prezentacji oficjalnej maskotki mistrzostw. Finał krakowskich Minimistrzostw Europy odbędzie się 10 czerwca.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także