Komunikat archiwalny

Porozmawiajmy o jąkaniu

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o jąkaniu”. W programie spotkania znajdują się bezpłatna konsultacja neurologopedyczno-psychologiczna dla osób jąkających oraz wykład dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, wykładowców, logopedów, studentów i innych osób zainteresowanych tematem funkcjonowania osób jąkających. Udział w spotkaniu nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Wydarzenie odbędzie się 27 maja w siedzibie Klubu Jagiellońskiego w Krakowie, w Pałacu Spiskim na Rynku Głównym 34, w godzinach 10:00 – 19:00.

Porozmawiajmy o jąkaniu
Fot. materiały prasowe

W programie m.in. bezpłatna konsultacja dla osób jąkających - dzieci, młodzieży, studentów, osób dorosłych (godz. 10.00) oraz wykład z zakresu tematyki jąkania, zatytułowany „Terapia osoby jąkającej – refleksje” (godz. 17.00).

Jąkanie to problem, z którym "nie radzą" sobie osoby jąkające, ich rodziny, ale i nierzadko logopedzi, psychologowie, terapeuci oraz całe otoczenie osoby jąkającej. Dlatego, chcąc poszerzyć ogólną społeczną wiedzę na temat funkcjonowania osoby jąkającej, organizatorzy po raz kolejny podejmują temat jąkania, zachęcając do spotkania ze specjalistami oraz zapraszając tych wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć osobę jąkającą, a tym samym jej pomóc. Problem jąkania w zależności od sposobu szacowania dotyczy od 1 do 5 proc. populacji.

Zapisy telefoniczne na spotkanie są prowadzone pod numerami 22 621 39 41, 501 619 643.

Więcej informacji można znaleźć na stronie jakanie.pl.

 

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także