Komunikat archiwalny

Lipsk zagościł na placu Szczepańskim

Na placu Szczepańskim można oglądać sztukę łączącą światło i muzykę – instalację światła i dźwięku „25 Her(t)z”. Wysoka na 5 metrów „rzeźba”, składająca się ze 128 kostek opatrzonych literami, które przypominają nazwiska znamienitych lipskich kompozytorów – Bacha, Mendelssohna, Schumanna, Wagnera i innych – przez cztery dni promuje Lipsk, miasto partnerskie Krakowa od 1973 roku.

Lipsk zagościł na placu Szczepańskim
Fot. Schimmelschmidt

Instalacja jest dziełem francuskiego artysty światła Philippe’a Morvana i lipskiego muzyka Mike’a Dietricha. Do niedzielnego wieczoru rzeźba okryje się feerią barw i świateł, której towarzyszyć będzie fascynujący kolaż dźwięków. Pozwoli to odkryć i doświadczyć muzycznego bogactwa Lipska. Kolorowe kostki rozłożone wokół instalacji zachęcają krakowian, aby na nich wygodnie usiąść i dowiedzieć się czegoś więcej o muzyce Lipska. Dodatkową atrakcją będzie konkurs z nagrodami, w którym można wygrać wycieczkę do miasta muzyki Lipska.

Uroczyste otwarcie instalacji odbyło się w czwartek 18 maja o godz. 20:00 na placu Szczepańskim z udziałem Michaela Grossa, konsula generalnego Republiki Federalnej Niemiec.

Program:

  • piątek, 19 maja – niedziela, 21 maja
    godz. 11–20 – dni otwarte dla odwiedzających „Experience and discover the city of music”
    godz. 20–22 – Light & Sound Performance

Instalacja 25 Her(t)z była już prezentowana w Lyonie i Rotterdamie. Więcej informacji o mieście muzyki Lipsku można przeczytać TUTAJ.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także