Komunikat archiwalny

Odwiedź EuroTruck'a w Zabierzowie

Quick feet, czyli urządzenie do treningu umiejętności piłkarskich, refleksomierz, fotobudka oraz puchar UEFA EURO U21 – takie atrakcje będą czekały na kibiców w EuroTruck’u – ciężarówce promującej Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, który już w sobotę, 20 maja, pojawi się na Rynku w Zabierzowie. Kibice będą mogli go odwiedzać od godz. 10.00 do 16.00. Przypomnijmy, stadion OSiR-u w Zabierzowie jest jedną z baz treningowych dla reprezentacji, które zagrają podczas czerwcowego turnieju.

Odwiedź EuroTruck'a w Zabierzowie
Fot. u21poland.com / materiały prasowe

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się od 16 do 30 czerwca w naszym kraju. W turnieju zmierzy się 12 reprezentacji: Polski, Niemiec, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Szwecji, Anglii, Portugalii, Serbii, Hiszpanii i Macedonii. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

W Krakowie zostaną rozegrane mecze eliminacyjne grupy C (znalazły się tam reprezentacje Niemiec, Czech, Danii i Włoch), półfinał oraz finał imprezy. Drużyny zagrają na stadionie miejskim przy ul. Kałuży. W naszym mieście i okolicach wytypowano również kilka obiektów, które będą pełnić funkcję centrów treningowych dla reprezentacji i sędziów. Są to stadiony miejskie przy ul. Reymonta 22, na Suchych Stawach, obiekty Bronowianki i Garbarni oraz stadion OSiR-u w Zabierzowie.

Więcej informacji nt. turnieju UEFA EURO U21 Polska 2017 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.u21poland.com.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe