Komunikat archiwalny

Jak funkcjonuje Rynek Główny?

Informacji o funkcjonowaniu Rynku Głównego wysłuchali radni podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki. Pod tym pojęciem kryje się obsługa ruchu turystycznego, meleksów, dorożek, ogródków kawiarnianych czy kwiaciarek.

Jak funkcjonuje Rynek Główny?
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Jak tłumaczył Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych - Tomasz Popiołek, jeśli chodzi o meleksy, od 1 lipca 2015 r. wstrzymane są zezwolenia i zawieranie umów na przejazd meleksów drogami wewnętrznymi Rynku Głównego oraz Małego Rynku. W kwestii dorożek wydanych jest 36 uprawnień do zajmowania miejsca w wyznaczonym miejscu postoju na Rynku Głównym. 18 uprawnień na dni parzyste i 18 na nieparzyste. Sposób korzystania z postoju określany jest na podstawie 3-letnich umów cywilnoprawnych zawartych na lata 2016-2018.

Podstawa funkcjonowania ogródków gastronomicznych określana jest również na podstawie umów cywilnoprawnych. W tym wypadku jednorocznych lub trzyletnich. Na sezon letni 2017 zawarto 55 umów.

Na Rynku Głównym funkcjonuje też jedno targowisko miejskie o nazwie „Kwiaciarki Krakowskie”. Jest ono dzierżawione przez spółkę jawną, prowadzone na podstawie umowy dzierżawy, która obowiązuje do 31 sierpnia 2020 r.  Na targowisku odbywa się sprzedaż kwiatów z 10 stoisk. Sprzedaż prowadzona jest przez 10 przedsiębiorców.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także