Komunikat archiwalny

Strażnicy miejscy wsiedli na rowery

Od piątku, 19 maja, 85 funkcjonariuszy korzysta wymiennie z 23 rowerów i patroluje ulice Krakowa. Strażnicy miejscy będą w ten sposób podejmować interwencje i dbać o porządek na terenie miasta.

Strażnicy miejscy wsiedli na rowery
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Krakowscy strażnicy miejscy jeżdżą na rowerach od 2000 roku. Jednośladami dysponują wszystkie oddziały jednostki. Warto zaznaczyć, że rower daje przewagę, przede wszystkim w centrum Krakowa, gdzie wąskimi krakowskimi uliczkami można dojechać nim znacznie szybciej na interwencję.

 

Co ważne, straż miejska od lat prowadzi i wspiera rowerowe akcje edukacyjne. Funkcjonariusze nie tylko biorą udział w organizacji egzaminów na kartę rowerową, ale także współorganizują akcje rowerowe dla dzieci i młodzieży.

Pod koniec kwietnia tego roku, uczniowie piątych klas z siedmiu krakowskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie „Rowerem bezpiecznie po Krakowie”, który straż miejska współorganizowała z MPK. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym i zasady prawidłowego poruszania się jednośladem.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także