Komunikat archiwalny

Mieszkańcy chcą konsultacji

Realizacja parkingu Park&Ride w rejonie przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej przy ul. Armii Krajowej w Bronowicach budzi ogromne kontrowersje wśród mieszkańców. Rada dzielnicy i mieszkańcy tłumaczą, że nie zostały przeprowadzone konsultacje, a o sprawie dowiedzieli się zbyt późno.

Mieszkańcy chcą konsultacji
Fot. Magiczny Kraków

Mieszkańcy mogli wyrazić swe obawy na posiedzeniu Komisji Dialogu Obywatelskiego. – Jest to duża inwestycja, głęboko ingerująca w komfort życia i tereny zielone. Wiemy, że miasto musi się rozwijać ale nie zostały przeprowadzone z nami konsultacje. A chcemy mieć realny wpływ na to, co miasto chce nam wybudować w bezpośrednim sąsiedztwie – tłumaczył jeden z mieszkańców Bronowic.

Jedyne spotkanie informacyjne, jakie się odbyło w tej sprawie, było zorganizowane przez Radę Dzielnicy. – Jednak i my o sprawie dowiedzieliśmy się późno, bo dopiero w styczniu. Wtedy na prośbę mieszkańców zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami ZIKiT i Infrastruktury Miejskiej – mówił Bogdan Smok przewodniczący Rady Dzielnicy Bronowice. – Kilkakrotnie wysyłaliśmy zapytania do różnych jednostek i wydziałów miejskich. Dopiero na początku stycznia otrzymaliśmy pismo z informacją na ten temat – dodał radny.

Przedstawiciel ZIKiT-u tłumaczył, że było małe zainteresowanie społeczności lokalnej, ponadto inwestycja jest dopiero w fazie projektów, wiec spotkania i zmiany są jeszcze możliwe. Dlatego komisja podjęła wniosek skierowany do prezydenta o przeprowadzenie konsultacji społecznych w tej sprawie. Mają one być przeprowadzone za pośrednictwem Miejskiego Centrum Dialogu.

Pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także