Komunikat archiwalny

Uliczne potańcówki w czerwcu w Krakowie

Lindy hop, salsa, tango czy krakowiak - różne style taneczne, sięgające do różnych źródeł muzycznych pozwolą każdemu zainteresowanemu odnaleźć coś dla siebie. Przez cztery kolejne czerwcowe niedziele w różnych lokalizacjach w mieście spotykać się będą zarówno miłośnicy tańca jak i osoby, które spotkają się z nim po raz pierwszy, aby wspólnie oddać się tanecznemu szaleństwu w przestrzeni miejskiej.

Uliczne potańcówki w czerwcu w Krakowie
Fot. pixabay.com

Zarówno osoby zainteresowane przedsięwzięciem, jak i zupełnie przypadkowi przechodnie będą mieli nie lada okazje, aby zatańczyć w swoim sąsiedztwie! Te czterogodzinne spotkania będą odbywać się przy udziale profesjonalnych instruktorów tańca, którzy wszystkim chętnym wytłumaczą i pokażą kroki od podstaw. Wystarczy przyjść, założyć wygodne obuwie i dać się ponieść muzyce.

11 czerwca, godz. 16-20, Rynek Podgórski - swing w Podgórzu!

Jeżeli taniec, dobra zabawa, stroje vintage czy muzyka na żywo są w Państwa guście to organizatorzy zapraszają na retro-potańcówkę, która odbędzie się 11 czerwca w Podgórzu. Wędrówkę po latach 30. i 40. ubiegłego wieku umili i ułatwi obiecujący krakowski zespół The Lazzy Swingers Band. Dzięki niemu będzie można usłyszeć jazzowe standardy, takie jak: „In the mood”, „Cheek to cheek” czy „It don’t mean a thing”. Na parkiecie królować będzie swing. Dla tych, którzy chcieliby poznać podstawy tańca swingowego odbędzie się 45-minutowa lekcja z instruktorami.

17 czerwca, godz. 16-20, park Bednarskiego - magia tanga w parku Bednarskiego

Odwołując się do zeszłorocznego sukcesu „Milonga na Mogilskim” także i w tym roku organizatorzy chcą, aby w mieście rozbrzmiało tango. To niebywała okazja do obejrzenia pokazów tanga argentyńskiego i poznania jego tajników. Tango u swego zarania było tańczone właśnie na placach, ulicach i skwerach Buenos Aires. Tancerze spróbują przenieść atmosferę słodkiego Buenos do jednego z najbardziej lubianych przez krakowian parku -parku Bednarskiego.

Tango może tańczyć każdy i wszędzie. Wystarczy znajomość kilku podstawowych kroków i miłość do muzyki. Podczas pierwszej godziny potańcówki, lekcję tańca zapewnią instruktorzy z ze szkoły tańca „Por Fiesta”, którzy później zaprezentują swoje zdolności. Towarzyszyć im będą Magda Lechowska i Wiesław Ochwat, którzy śpiewem i dźwiękami akordeonu przywołają muzykę z argentyńskich skwerów i placów, a także DJ Arnold Chudzik.

Dla miłośników tanga potańcówka w parku to okazja do tańca w niecodziennych okolicznościach. Dla mieszkańców miasta ciekawych tanga to okazja, żeby tango poznać i pokochać.

18 czerwca, godz. 16-20, park Ratuszowy - swingowa Nowa Huta

W niedzielę 18 czerwca tancerze przenoszą się do Nowej Huty, aby rozbujać ją w rytmie swingu i roztańczyć w krokach lindy hopu – tańca powstałego z połączenia takich stylów jak jazz, step czy charleston. Przeniesiemy się do czasów największej popularności big-bandów, gdzie każdy znajdzie swój swingowy krok! Lindy hop cieszy się niesłabnącą popularnością w Krakowie o czym świadczą liczne potańcówki organizowane w klubach i barach. Pora, aby zwolennicy swingu wyszli na ulicę!

Przez pierwszą godzinę zaplanowanej potańcówki uczestnicy będą mogli wziąć udział w lekcji tańca prowadzonej przez instruktorów z Stowarzyszenia Kolejowego Towarzystwa Kultury KMiTA Swing, a następnie dać ponieść się muzyce.

25 czerwca, godz. 16-20, plac przed Muzeum Narodowym - potańcówka tradycyjna

Pamiętajmy o naszych tańcach narodowych! Na placu przed Muzeum Narodowym rozgrywać się będzie bitwa taneczna dwóch zespołów folklorystycznych, którzy zaprezentują różne weselne tance i przyśpiewki z południowej Polski. Dlaczego weselne? Wszystko to ze względu na narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które poprzedzi potańcówkę. Przyjdź, posłuchaj, potańcz, poznaj tradycje swojego regionu.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także