Komunikat archiwalny

„Plan Zemsta” - wyjątkowy spektakl na ul. Tynieckiej 6

Już 21 czerwca, w samo południe, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie na ul. Tynieckiej 6 można będzie zobaczyć i posłuchać zupełnie nowy, autorski, zaskakujący i odkrywczy spektakl pt. „Plan Zemsta” inspirowany „Zemstą” Aleksandra Fredry.

„Plan Zemsta” - wyjątkowy spektakl na ul. Tynieckiej 6
Fot. Teatr Bagatela / materiały prasowe

Celem projektu realizowanego przez twórców z Teatru Bagatela oraz dzieci i młodzież jest stworzenie widowiska, dla którego podstawę stanowi najbardziej klasyczny polski utwór komediowy. Autorką oryginalnego tekstu, nad którym pracuje pod reżyserska opieka Iwony Jery 20 młodych osób z ul. Tynieckiej, jest Martyna Lechman. To spod jej pióra wyszła grana z powodzeniem w Teatrze Bagatela bajka „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi”.

Pod kierunkiem teatralnych twórców powstaje barwne widowisko, które pozwala zarówno na integrację jak i indywidualny rozwój uczestników.

Do tej pory realizacja projektu przebiega w taki sposób, by w jak najszerszym stopniu umożliwić młodym uczestnikom rozwijanie własnego potencjału twórczego, wyobraźni i kreatywności. W efekcie, poza wystawieniem spektaklu, młodzież uczy się przełamywać wewnętrzne i zewnętrzne bariery, a poprzez aktywne uczestnictwo w cyklach prób-warsztatów: plastycznych (prowadzi Agata Stańczyk), choreograficznych (prowadzi Małgorzata Haduch), muzycznych (prowadzi Artur Sędzielarz) i aktorskich (prowadzi Iwona Jera) nabierają pewności siebie, odkrywając nowe talenty i możliwości.

Spektakl „Plan Zemsta” będzie miał swoją premierę tuż przed zakończeniem roku szkolnego, ale twórcy zapraszają także na pokaz „Planu…” 21 września na Scenę na Sarego 7.

Nie tylko ze względu na doraźne potrzeby promowania wydarzenia, ale głównie z powodu rejestrowania tej niecodziennej i niezwykle fascynującej pracy, powstała dostosowana także dla osób niewidomych strona internetowa www.planzemsta.bagatela.pl.

Honorowym patronatem objął projekt Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Tagi: kultura, teatr

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA